Τετάρτη, 16 Νοέμβριος 2022 14:41

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το Σάββατο όλα τα ματς της Α’ τοπικής

Γράφτηκε από τον
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το Σάββατο όλα τα ματς της Α’ τοπικής

Το Σάββατο 19 Νοεμβρίου ορίστηκαν να διεξαχθούν όλα τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική κατηγορία.

Κι αυτό διότι την Τετάρτη 23 Νοεμβρίου έχει οριστεί εμβόλιμη αγωνιστική.

Βέβαια το ερώτημα παραμένει αν θα διεξαχθούν όλες οι αναμετρήσεις ή θα υπάρξουν νέες αναβολές αγώνων όπως συμβαίνει τις δύο τελευταίες αγωνιστικές.
Κι όλα αυτά εξαιτίας του Μητρώου της ΓΓΑ μιας και ορισμένες ομάδες δεν έχουν ολοκληρώσει την εγγραφή ή δεν έχουν καν καταθέσει δήλωση.
Από το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής ξεχωρίζει η αναμέτρηση Πανθουριακός – Πάμισος που θα φιλοξενηθεί στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.
Στην Α1 τοπική ορίστηκαν τρία ματς το Σάββατο και τρία την Κυριακή στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, με τον κίνδυνο αναβολών να υπάρχει και σε αυτή την κατηγορία.
Η δράση συνεχίζεται και στους δύο ομίλους της Β’ τοπικής με τη διεξαγωγή της Β’ τοπικής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου στις τρεις τοπικές κατηγορίες:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ
5η αγωνιστική

Σάββατο 19/11
Εράνη – Απόλλωνας Καλαμάτας 3-0 (α.α.)
Πανθουριακός – Πάμισος
Γήπεδο Μεσσηνιακού
Α.Ε. Αβίας – Σπερχογεία
Γήπεδο Κάμπου
Κυπαρισσία – Μεθώνη
Γήπεδο Κυπαρισσίας
ΠΑΣ Ράχη – Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”
Ομόνοια – Καλό Νερό
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
Αστέρας Αρφαρών – Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Αρφαρών
Ολυμπιακός Ανάληψης – Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης
Τέλλος Αγρας – Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Γαργαλιάνων
* Ολοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ
2η αγωνιστική

Σάββατο 19/11
Ατρόμητος Πλατύ – Ηρακλής Κυπαρισσίας 3-0 (α.α.)
Βλαχόπουλο – Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Βλαχόπουλου
Φοινικούντα – Δώριο
Γήπεδο Μεθώνης
Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Μιλτιάδης
Γήπεδο Δωρίου

Κυριακή 20/11
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
Αναγέννηση Παραλίας – Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
ΑΟ Λαϊίκων – Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Λαϊίκων
Πανιώνιος Καλαμάτας – Ερασιτέχνες Καλαμάτας δεν ορίστηκε
* Ολοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ
2η αγωνιστική
1ος όμιλος

Σάββατο 19/11

Διαγόρας Κοπανακίου – Ερμής Καλαμάτας δεν ορίστηκε
Αστέρας Βαλύρας – Μεσσηνιακός
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Κυριακή 20/11

ΑΟ Φυτειάς – Κυπάρισσος Τριφυλίας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.
Πατίστα – Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.
Κεραυνός Καλαμάτας – Νίκη Πλάτης
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Δευτέρα 21/11
Νέδουσα Αλαγονίας – Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 19/11
Απόλωνας Πεταλιδίου – ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας – ΑΕΠΣ Αρις
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

Κυριακή 20/11
Ακαδημία Πάμισος – Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Αίαντας – Καλλιθέα
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Νέστωρ Πύλου – Δαναός
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Δευτέρα 21/11
Ικαρος Καλαμάτας – Στενωσιά
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ