Κυριακή, 20 Νοέμβριος 2022 17:24

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Ισοφαρίστηκε στο 92' το Διαβολίτσι στη Νέα Επίδαυρο - Τα αποτελέσματα στον 4ο όμιλο

Τον πρώτο του βαθμό στον 4ο όμιλο της Γ' εθνικής κατέκτησε σήμερα το Διαβολίτσι που αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1 στο εκτός έδρας ματς με το Φοίνικα Νέας Επιδαύρου

Ο ΑΟΔ προηγήθηκε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Μουλιάτο, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με αφισβητούμενο πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπιτζής.
Στα άλλα ματς η Ρόδος έκανε το 2 στα 2 επικραατώντας με 3-1 του ΑΠΣ Πάτραι, ενώ ο Πανιώνιος επιβλήθηκε 2-0 στη Νέα Σμύρνη του Ιάλυσου.
Στην Κω η ΑΕ Πυλίου νίκησε με 3-0 τον Αίαντα Γαστούνης, ενώ σπουδαίο διπλό πήρε στη Μυτιλήνη ο Παναργειακός με 1-0 επό του Αιολικού.
Στο Γύθειο ο Πανγυθεατικός έμεινε στο 1-1 με την Ερμιονίδα, ενώ ο Πανηλειακός επικράτησε με 1-0 της Α.Ε. Μυκόνου, χάρις σε γκολ του Λούσκου στα τελευταία λεπτά.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ' εθνικής:
Πανγυθεατικός – ΑΕ Ερμιονίδας 1-1 (24' Αναστασάκος / 16' Τρέσα)
Πανιώνιος – Ιάλυσος 2-0 (3' Γροντής, 37' Ρεντζής)
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Α.Ο. Διαβολιτσίου 1-1 (92' Μπιτζής / 44' Μουλιάτος)
Α.Ο. Πυλίου – Αίας Γαστούνης 3-0 (73', 88' Αλεξίου, 92' Μανωλιάς)
Ρόδος – ΑΠΣ Πάτραι 3-1 (15' Καταρτζής, 21' Μπαρμπαρούσης, 54' Τσούτσης / 63' Κυβελίδης)
Αιολικός – Παναργειακός 0-1 (62' Βήτος)
Πανηλειακός – Α,Ε. Μυκόνου 1-0 (86' Λούσκος)