Δευτέρα, 05 Δεκέμβριος 2022 12:53

ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ - ΠΑΜΙΣΟΣ 2-4: Συνεχίζει μόνος στην κορυφή

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Πάμισος νίκησε στην Κυπαρισσία με 4-2 το Καλό Νερό και συνεχίζει μόνος στην κορυφή της Α' τοπικής.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη για τους πρωτοπόρους και ήρθε με γκολ των Σαραντόπουλου (2), Ρουμελιώτη και Βλάχου. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Διονυσόπουλος και Μαλισόβας.
Το Καλό Νερό αιφνιδίασε τον Πάμισο και προηγήθηκε στο 15' με τον Διονυσόπουλο. Ενα τέταρτο αργότερα όμως ο Ρουμελιώτης ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο 47' ο Βλάχος γύρισε το ματς για τον Πάμισο, αλλά το Καλό Νερό έφθασε στην ισοφάριση (2-2) με τον Μαλισόβα στο 59'
Η ισοπαλία διατηρήθηκε μέχρι το 73', καθώς σε αυτό το λεπτό ο Σαραντόπουλος πέτυχε το 2-3.
Ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα και στο 82' (2-4) σφραγίζοντας τη νίκη για τους φιλοξενούμενους.
Το ματς διαιτήτευσε ο Τσουλάκος με βοηθούς τους Σταυρόπουλο και Μπασιλάρη.
ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ: Bασίλιεφ, Πραντάλος, Βλάμης, Ναστάτος, Γαργαρώνης, Μπεγέτης, Κυριακούλης (28' λ.τρ. Μητρόπουλος), Νικολόπουλος, Διονυσόπουλος, Μαλισόβας, Βλαχόπουλος.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος,  Χαραλαμπόπουλος, Μπαστακός, Κατσιβαρδέας, Τιμπλαλέξης (90' Μακαρούνης), Βλάχος, Δεμπεγιώτης Σαραντόπουλος, Μπορχάν (77' Ψυχογιάννης), Ρουμελιώτης (57' Νινιός)