Δευτέρα, 12 Δεκέμβριος 2022 18:20

SUPER LEAGUE 2: Νίκες για Απόλλωνα, ΑΕΚ Β' και Ολυμπιακό Β' (βίντεο)

Με γκολ του Μωραϊτη στο 63' ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε σήμερα στην Κρήτη με 1-0 την Επισκοπή και συνεχίζει να καταδιώκει την πρωτοπόρο Κηφισιά από απόσταση δύο βαθμών.

Ο Απόλλων διατηρεί μάλιστα το αήττητο αλλά και το μηδέν και πλέον ετοιμάζεται για το ματς με την Καλαμάτα, που απέχει 8 βαθμούς από την κορυφή του δευτέρου ομίλου της Super League 2. Από εκεί και πέρα, ο Ολυμπιακός Β' πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε 2-0 του ουραγού ΠΑΟ Ρουφ, σε αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο της Καλλιθέας. Ο Κωστή στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ο Αλγκασίμ Μπα με πέναλτι στο 65΄ σημείωσαν τα γκολ των «ερυθρόλευκων», που... ξεκόλλησαν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Τη νίκη -δεύτερη στο φετινό πρωτάθλημα- πανηγύρισε και η Β΄ ομάδα της ΑΕΚ, που επιβλήθηκε 3-0 της Προοδευτικής χάρη σε αυτογκόλ του Πάβλας (52΄), κεφαλιά του Ντάικο (67΄) και σουτ του Σκόνδρα (90΄), «χαλώντας» παράλληλα το ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού.

Με τα παραπάνω σημερινά ματς ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική.