Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2022 19:31

ΜΕΘΩΝΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 3-1: Νίκη με ανατροπή και 5η θέση για τον ΑΟΜ

Επιστροφή στις νίκες για τη Μεθώνη που επικράτησε με 3-1 χθες του Εθνικού Μελιγαλά στο γήπεδο της και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Η νίκη μάλιστα για το συγκρότημα του Βασίλη Κοσυφολόγου ήρθε με ανατροπή, μιας και ο Εθνικός προηγήθηκε στο σκορ.
Ηταν το 20’ όταν ο Τσίκας με σουτ έγραψε το 0-1.
Μάλιστα στο 25’ η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο γκολ όμως το σουτ του Θανάση Σπυρόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι.
Με τη συμπλήρωση μισή ώρας αγώνα ο ΑΟΜ ισοφάρισε με πλασέ του Παρασκευόπουλου και πέντε λεπτά αργότερα ο Ράλλης με πλασέ έγραψε το
2-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έβαλαν και τρίτο γκολ στο 62’ με σουτ έξω από την περιοχή του Σπαντιδέα, για το τελικό 3-1.
Το ματς σφύριξε ο Πλακογιάννης, με βοηθούς τους Φωτόπουλο και Τσίρμπα.
ΜΕΘΩΝΗ: Μίντζηρας, Δήμος (15’ λ.τρ. Χρονης), Παρασκευόπουλος (70’ λ.τρ. Καραγλάνης), Σεντεμέντες, Μπίζος, Τσατάς, Παυλόγιαννης, Τσάνε, Σπαντιδεάς, Μάραντος, Ράλλης.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Παπανικολός, Διακουμάκος, Σπανός, Ράπτης, Μιχαλέας (75’ Παπασπύρου), Παπαθεοδώρου, Σαραντόπουλος (80’ Βλαχόπουλος), Γ. Σπυρόπουλος, Θ. Σπυρόπουλος, Τσίκας, Καραπετιάν.