Πέμπτη, 12 Ιανουαρίου 2023 16:36

ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ 5-1: Τρίποντο μετά από 1,5 μήνα!

Τέλος στο σερί που το ήθελε χωρίς νίκη εντός αγωνιστικού χώρου από τις 27 Νοεμβρίου και το 2-1 με την Α.Ε. Αβίας στον Κάμπο, έβαλε το Καλό Νερό, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 5-1 του Αστέρα Αρφαρών.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν έτσι στην 8η θέση της Α’ τοπικής, ενώ ο Αστέρας παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού.
Το Καλό Νερό “καθάρισε” τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, όπου και προηγήθηκε με 3-0. Ο Διονυσόπουλος στο 10’ έκανε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Βλαχόπουλος σημείωσε το 2-0. Στο 32’ ήταν η σειρά του Μαλισόβα να χριστεί σκόρερ για το 3-0.
Ο Βλαχόπουλος και πάλι στο 70’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 80’ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του και ο Διονυσόπουλος για το 5-0. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Κ. Μωραγιάννης στο 88’
Το ματς διαιτήτευσε ο Ρέκκας με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Γεωργαντά.
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Ανδρουτσάκης, Πραντάλος (85′ Κωνσταντόπουλος), Βλάμης, Γαργαρώνης, Αριδάς, Μπεγέτης, Οικονομόπουλος (66′ Μούσκα), Βασίλεβ (74′ Κατσίρος), Διονυσόπουλος, Μαλισόβας, Βλαχόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Κλ. Σακκάς, Φέστας, Χ. Μπούρας, Χαραλαμπόπουλος (46′ Μαρκόπουλος) (77′ Ν. Μπούρας), Παντσιώτης, Μπαράι, Γ. Μπούρας, Γιαννακούντζος, Κ. Σακκάς (66′ Κορομηλάς), Κ. Μωραγιάννης, Χ. Μωραγιάννης (73′ Σέφα).