Πέμπτη, 09 Φεβρουαρίου 2023 14:21

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ – Α.Ε. ΜΑΝΗΣ 1-3: Πλησιάζει την τετράδα

Μετά τον Πανθουριακό (3-0), η Α.Ε. Μάνης (φωτό) νίκησε χθες και τη Σπερχογεία με 3-1, αυτή τη φορά εκτός έδρας και μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά από τον τέταρτο της βαθμολογίας Πανθουριακό, που έμεινε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό Ανάληψης.

Η ΑΕΜ καθάρισε τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 4’ ο Κ. Πουλάκος έκανε το 0-1 και στο 37’ ο Αλεξανδρόπουλος το 0-2. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Κ. Πουλάκος και πάλι, βρήκε δίχτυα, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-3.
Η Σπερχογεία μείωσε στο 68’ σε 1-3 με τον Ι. Σαούτη, αλλά μέχρι εκεί.
Το ματς διαιτήτευσε ο Παπακωνσταντίνου με βοηθούς τους Ταβουλαρέα και Σωτηρόπουλο.
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Σακκάς (79’ Λογιώτης), Παναγιωτόπουλος (62’ Χ. Δημητρίου) Π. Δημητρίου (63’ Τζεφερεμιναίος) Σεφεράσι, Λένα, Ηλιόπουλος, Μούρτο (46’ Μαρίνος), Σαούτης, Οικονομέας, Η. Δημητρίου, Σούλα (46’ Δικαιουλάκος).
Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Κωνσταντακόπουλος (86’ Καρούμπαλης), Π. Πουλάκος (65’ Μπάλας) Γουρνάς, Γιάννης, Δουρούμης, Γλέζος, Σπυρέας, Μπέρμπερη (82’ Ρότσι), Κ. Πουλάκος (65’ Κοστρίβας), Αλεξανδρόπουλος, Κουρούπης (86’ Ηλιόπουλος).