Παρασκευή, 17 Μάρτιος 2023 10:56

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ – ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ 3-1: Ηττα με ανατροπή στο Κρανίδι

Αν και προηγήθηκε ο Α.Ο. Διαβολιτσίου γνώρισε προχθές την ήττα στο Κρανίδι από την Α.Ε. Ερμιονίδας με σκορ 3-1 σε ματς για την 19η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ εθνικής.

Ετσι παραμένει στη 12η θέση και στο -11 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 5η θέση (μαζί με Φοίνικα και Κω) και πανηγύρισαν μια σημαντική νίκη στο ντεμπούτο του Ιβάν Νεντέλκοβιτς στον πάγκο.

Το Διαβολίτσι αιφνιδίασε την Ερμιονίδα και προηγήθηκε στο 14’ με τον Ηλιόπουλο και είχε ευκαιρίες με τον σκόρερ και το Μουλιάτο για ένα ακόμα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου όμως και συγκεκριμένα στο 53’ ο Τσόφλιος ισοφάρισε σε 1-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Αντουνιτς έκανε το 2-1 και αφού η μπάλα κόντραρε και στον Καντούτση. Στο 68’ το Διαβολίτσι έφθασε κοντά στην ισοφάριση, αλλά ο Πονηρός πετάχτηκε στη γωνία του και απέκρουσε το σουτ του Πάγια, ο οποίος αποβλήθηκε στο 78’ αφότου είχε αντικατασταθεί από τον Γκελγκέρια. Στο 91’ ο Τριμπόνιας σημείωσε το 3-1 και σφράγισε τη νίκη της Ερμιονίδας. Ο σκόρερ είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα επειδή έβγαλε τη φανέλα του και αποβλήθηκε, ενώ στις καθυστερήσεις με 2η κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε και ο Μπαλόπουλος.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ : Πονηρός, Μηλιώτης, Νικολόπουλος, Τριμπόνιας, Φερεκίδης, Τσόφλιος, Τρέσα (87’ Λαντίκας), Άντουνιτς, Γκαμάνης, Κάλα (94’ Μαστοράκης), Κοτσοβός.
Α.Ο ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Καπατσώρης, Σταματελόπουλος, Καντούτσης, Πάγια (78’ Γκελγκέρια), Μουλιάτος (67’ Αρβανίτης), Μπαλόπουλος, Θώδης, Τσιγαρίδης (60’ Ορλάντο), Ηλιόπουλος, Στραβάκος, Δημητρίου.