Κυριακή, 24 Μάρτιος 2013 14:01

Η Καλαμάτα έχασε 1-2 από τον Παναιγιάλειο σε ένα επεισοδιακό ματς

Την ήττα με 1-2 γνώρισε η Καλαμάτα από τον πρωτοπόρο Παναιγιάλειο στο Δημοτικό Στάδιο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν γρήγορα με 0-2 και η Καλαμάτα μείωσε στο τέλος του πρώτου μέρους με πέναλτι του Τριανταφυλλάκη. Στο φινάλε το ματς ήταν επεισοδιακό. Είχαμε ρίψη αντικειμένων στο γήπεδο και δύο διακοπές (6 και 2 λεπτά) από τον διαιτητή Μάλαμα, από τον οποίο έχει δικαιολογημένα παράπονα η Καλαμάτα.

Τα αποτελέσματα...

Γλυφάδα - Αχαρναϊκός 1-0
Αστέρας Μαγούλας - Εθνικός Αστέρας 3-0 α.α.
Πανηλειακός - Προοδευτική 1-1
Επισκοπή - Χανιά 0-3
Ρούβας - Κόρινθος 1-1
Καλαμάτα - Παναιγιάλειος 1-2
ΡΕΠΟ: Φωστήρας

102' Τελικό 1-2.

98' Σουτ του Κανελλόπουλου ελάχιστα άουτ.

93' Ξανάρχισε το ματς.

91' Νέα διακοπή καθώς έπεσαν μπουκάλια

90' Τώρα ξανάρχισε το ματς (6 λεπτά ήταν η διακοπή), οπότε θα έχουμε αρκετά λεπτά καθυστέρεση.

84' Δεν νομίζω ότι υπήρξε πέναλτι στην συγκεκριμένη φάση, όμως η όλη διαιτησία του Μάλαμα και των βοηθών του είναι πολύ κακή για την Καλαμάτα και για αυτό το τρίο έχει αποδοκιμαστεί πολλές φορές.

84' Διακοπή στο ματς από το διαιτητή που δέχεται τις έντονες διαμαρτυρίες

84' Ζήτησε πέναλτι η Καλαμάτα σε μαρκάρισμα του Ρίζου στον Ηλιόπουλο. Επεσαν καθίσματα στο γήπεδο, αποβλήθηκε ο προπονητής της Καλαμάτας Νίκος Κακαλέτρης

79' Ο Νουχάνοβιτς στη θέση του Σκαρλάτου.

78' Ο Μπούνας σούταρε από καλή θέση, νέα σπουδαία απόκρουση ο Κυριακόπουλος.

77' Ο Αργυρόπουλος πέρασε Τρίψα και Ψυχογιόπουλο, βρέθηκε τετατετ με τον Κυριακόπουλο και έκανε το πλασέ, ομως ο τερματοφύλακας της Καλαμάτας απόκρουσε σωτήρια με τα πόδια. Πολύ μεγάλη ευκαρία για τους φιλοξενούμενους να τελειώσουν το ματς.

60' Τα αποτελέσματα μέχρι τώρα είναι...

Επισκοπή - Χανιά 0-1

59' Κίτρινη και στον Καντούτση.

58' Ο Ρήγας βρήκε τον Ηλιόπουλο που σκόραρε όμως είχε υποδειχθεί οφσάιτ. Κίτρινη στον Ηλιόπουλο που διαμαρτυρήθηκε.

55' Η Καλαμάτα έχει μπει αρκετά καλά στο δεύτερο ημίχρονο.

46' Ξεκίνησε το β' μέρος, βγήκαν ο Τσόπελας και Γεωργιόπουλος και μπήκαν οι Ηλιόπουλος, Τρίψας.

45' 1-2 τελείωσε το ημίχρονο.

40' Το πέναλτι κέρδισε ο Γκαλίν από τον Σανδραβέλη και ο Τριανταφυλλάκης εκτέλεσε ψηλά και αριστερά, γράφοντας το 1-2.

40' 1-2 ο Τριανταφυλλάκης.

40' Πεναλτι κέρδισε η Καλαμάτα...

38' Σε άλλο ματς; Γλυφάδα - Αχαρναϊκός 1-0.

35' Σε άλλα ματς Επισκοπή - Χανιά 0-1 και Ρούβας - Κόρινθος 1-0.

32' Σε άλλο ματς Πανηλειακός - Προοδευτική 0-1.

27' Στο γήπεδο έχουν μπει μόνο οι μισοί οπαδοί του Παναιγιάλειου, τους οργανωμένους δεν τους έχει αφήσει η Αστυνομία, υπό τον κίνδυνο επεισοδίων και είναι ακόμη εκτός γηπέδου.

26' Μπάζει από παντού η άμυνα της Καλαμάτας στα τελευταία λεπτά.

25' Τετατετ με τον Κυριακόπουλο βγήκε ο Αργυρόπουλος, μετά από μια κάθετη πάσα που πήρε. Ομως δεν μπόρεσε να τριπλάρει τον τερματοφύλακα της Καλαμάτας που έκοψε με τα πόδια, η μπάλα έφτασε στον Μπουρλάκη που σούταρε άουτ.

21' Σέντρα του Γκοτσούλια από αριστερά, ο Μπούνας πρόλαβε τον Καντούτση και με κοντινό πλασέ πέτυχε το 0-2.

21' 0-2 το σκορ.

17' Μπήκαν στο γήπεδο και οι 100 φίλοι του Παναιγιάλειου, συνολικά στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 600 θεατές.

16' Η Καλαμάτα έχασε την μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 12' και ο Παναιγιάλειος με την πρώτη φάση άνοιξε το σκορ...

15' Εκτελέστηκε ένα φάουλ στην περιοχή, απομάκρυνε προσωρινά ένας αμυντικός και ο Σκαρτσίλας με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 0-1.

15' 0-1 ο Παναιγιάλειος.

12' Ο Σαραντόπουλος έκανε την κοφτή πάσα από αριστερά, ο Ρήγας σούταρε από κοντά και ο Ακπαρίδης απόκρουσε με προβολή τη μπάλα πάνω στη γραμμή του τέρματος. Η μπάλα έφτασε ξανά στον Ρήγα που με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ. Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Μεσσηνακή ομάδα.

12΄Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Καλαμάτα...

11' Ο Παναιγιάλειος έχει μπει πιο δυνατά στο ματς, χωρίς όμως να κάνει κάποα φάση μέχρι τώρα.

10' Το πρόγραμμα της; 18ης αγωνιστικής έχει ως εξής

Γλυφάδα - Αχαρναϊκός
Πανηλειακός - Προοδευτική
Επισκοπή - Χανιά
Ρούβας - Κόρινθος
Καλαμάτα - Παναιγιάλειος

7' Δεν έχουν μπε ακόμη στο γήπεδο οι οπαδοί των φιλοξενούμενων, καθώς βρίσκονται στην κεντρική είσοδο φίλοι της Καλαμάτας και στη μέση φυσικά η αστυνομία.

3' Ο Παναιγιάλειος είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Αχαρναϊκό και είναι πολύ κοντά στην άνοδο. Η Καλαμάτα αντίθετα, είνα τελευταία, ουσιαστικά δεν ελπίζει σε κάτι και θα προσπαθήσει απλώς να κάτι το καλύτερο δυνατό μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.

1' Ξεκίνησε το ματς στο Δημοτικό Στάδιο.