Τρίτη, 26 Μάρτιος 2013 18:07

Φουντώνει η μάχη της παραμονής στην Α' τοπική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Φουντώνει η μάχη της παραμονής στην Α' τοπική της Μεσσηνίας καθώς απομένουν 5 αγωνιστικές για το φινάλε, ενώ την περασμένη Κυριακή οριστικοποιήθηκε ότι θα υποβιβαστούν τουλάχιστον 4 ομάδες!
Για την 26η αγωνιστική ο Μεσσηνιακός θα υποδεχθεί τον Αίαντα και η Κυπαρισσία την Αβία. Οι δύο φιλοξενούμενοι βρίσκονται σε πολύ δύσκολη θέση και αν χάσουν στις έδρες των ισχυρών αντίπαλων τους θα έρθουν ακόμη πιο κοντά στον υποβιβασμό.
Το Ασπρόχωμα θα υποδεχθεί την Ομόνοια, η Μεθώνη θα παίξει εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό ενώ ενδιαφέρον παρουσιάζει και το ματς του Διαβολιτσίου με τα Αρφαρά.
Στην Β' τοπική θα έχουμε τα παιχνίδια της προτελευταίας αγωνιστικής. Η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Ανδρούσα θα παίξει εκτός έδρας με τον Κεραυνό και με νίκη θα εξασφαλίσει και μαθηματικά τον τίτλο, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του Πανθουριακού με τον Παναθηναϊκό Καλαμάτας.
Στο 2ο όμιλο όμιλο, ο Τσικλητήρας έχει σφραγίσει τον τίτλο από την περασμένη Κυριακή και το ενδιαφέρον εστιάζεται στην μάχη της παραμονής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Μεσσηνιακός - Αίαντας
Γήπεδο «Στ. Παπαδόπουλος», 4.30 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Μεθώνη
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 4.30 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Δώριο
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4.30 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Ομόνοια
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 7.30 μ.μ.

Κυριακή
Απόλλων Καλαμάτας - Πεταλίδι
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.
Σπερχογεία - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Σπερχογείας, 5 μ.μ.
Διαβολίτσι - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 5 μ.μ.
Κυπαρισσία - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Κεραυνός - Ανδρούσα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4.30 μ.μ.
Αστέρας Βαλύρας - Πατίστα
Γήπεδο Βαλύρας, 4.30 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Νίκη Πλάτης
Γήπεδο Πλατύ, 4.30 μ.μ.
Πανθουριακός - Παναθηναϊκός Κ.
Γήπεδο Σπερχογείας, 4.30 μ.μ.
Νέος Αρις - Μάνεση
Γήπεδο Αριος, 4.30 μ.μ.

Κυριακή
Πανιώνιος - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Χατζή - Παπαφλέσσας Χώρας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.

Κυριακή
Ακρίτας Κορώνης - Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο Κορώνης, 5 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Δόξα Κ.
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 5 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Σουληναρίου, 5 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Στενωσιά
Γήπεδο Πύλου, 5 μ.μ.
Μιλτιάδης - Καλλιθέα
Γήπεδο Πύργου Τριφυλλίας, 5 μ.μ.
Ηρακλής Κ. - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σάββατο
1ος όμιλος
Αίας - Μάνη
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Αβία - Δαναός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Σπερχογεία - Πατίστα
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

2ος όμιλος
Πράσινα Πουλιά - Δόξα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Ολυμπιακός - Φαραί
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 1 μ.μ.

3ος όμιλος
Διαβολίτσι - Αρφαρά
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.
Θησέας - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.

4ος όμιλος
Κυπαρισσία - Τέλλος Άγρας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.

5ος όμιλος
Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ