Παρασκευή, 10 Οκτώβριος 2014 20:19

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Πρεμιέρα το Σαββατοκύριακο με την… 2η αγωνιστική - το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Πρεμιέρα στους δύο ομίλους της Β' τοπικής με τα παιχνίδια της… 2ης αγωνιστικής θα έχουμε το Σαββατοκύριακο Τα ματς της πρώτης αγωνιστικές είχαν αναβληθεί το περασμένο Σαββατοκύριακο και ορίστηκαν να γίνουν το Νοέμβριο. Ετσι το φετινό πρωτάθλημα ξεκινά με την 2η αγωνιστική.


Στο φετινό πρωτάθλημα συμμετέχουν 24 ομάδες που έχουν χωριστεί σε δύο ομίλους.
Οσον αφορά την άνοδο και τον υποβιβασμό, σύμφωνα με την προκήρυξη της ΕΠΣΜ, ισχύουν τα παρακάτω.
Για την άνοδο, από Β΄ Κατηγορία ανέρχονται στην Α1΄:
α) Τρεις (3) ομάδες (ο πρώτος κάθε ομίλου και ένας εκ των δεύτερων μετά από αγώνα μπαράζ σε ουδέτερο γήπεδο), εάν δεν υποβιβασθεί ομάδα της Γ΄ Εθνικής και ανέλθει στη Γ΄ Εθνική ο πρωταθλητής της Α.
β) Δύο (2) ομάδες (οι πρωταθλητές των ομίλων) σε όλες τις άλλες περιπτώσεις
Υποβιβάζονται στην Γ΄ κατηγορία δύο ομάδες (ο τελευταίος κάθε ομίλου).
Το πρωτάθλημα περιόδου 2015-2016 της Β΄ τοπικής Κατηγορίας θα διεξαχθεί με 24 ομάδες (δύο όμιλοι των 12 ομάδων).
Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας έχει ως εξής:

Β' ΤΟΠΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
2η αγωνιστική

Σήμερα
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.
Καστανάς, Καλογερόπουλος, Π. Ηλιόπουλος
Ατρόμητος Πλατύ - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο Πλατύ, 4.30 μ.μ.
Νικολόπουλος, Τσέλο, Παυλοπούλου
Πράσινα Πουλιά - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4.30 μ.μ.
Τουρλομούσης, Καυκάς, Ταγαρης
Αστέρας Βαλύρας - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Βαλύρας, 4.30 μ.μ.
Σερεμέτης, Τσοπανάκης, Ταβουλαρέας

Αύριο
Αιθαία - Πατίστα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Κατσάς, Παναγιωτόπουλος, Αναγνωστόπουλος
Αστέρας Μικρομάνης - Καλό Νερό
Γήπεδο Μικρομάνης, 4.30 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Γαλακούτης, Κοντογιάννης


Β' ΤΟΠΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
2η αγωνιστική

Σήμερα
Α.Ε. Αβίας - Αμφιθέα
Γήπεδο Κάμπου, 4.30 μ.μ.
Κατσάς, Τσίρμπας, Μπότη
Καλλιθέα - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Καλλιθέας, 4.30 μ.μ.
Νίκας, Ι. Γιαννέτσος, Παναγιωτόπουλος
Ολυμπιακός Ανάληψης - Στενωσιά
Γήπεδο Μεσσήνης, 4.30 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Αγγελακάκης, Γαλακούτης
ΠΑΟΚ Καλαμάτας - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 4.30 μ.μ.
Σκόρδος, Παλλαδινός, Μιχαλόπουλος

Αύριο
Πανιώνιος - Βλαχόπουλο
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Τουρλομούσης, Μιχαλόπουλος, Μανιατέας
Α.Ε. Μάνης - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Πλάτσας, 4.30 μ.μ.
Τσουλάκος, Αγγελακάκης, Μαγουλιανίτης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ