Τετάρτη, 24 Μάιος 2023 19:00

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Ηττα 3-2 για την Εράνη στο Αίγιο

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε πριν λίγο στο Αίγιο η Εράνη από τον Παναιγιάλειο, στην τρίτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ' εθνική.

Μετά από αυτή την ήττα η φιλιατρινή ομάδα υποχώρησε στην 5η θέση με 3 βαθμούς, ενώ ο Παναιγιάλειος έχει 6 βαθμούς έχοντας κάνει και το ρεπό του.
Το σκορ άνοινε στο 6' με σουτ ο Αρβανίτης λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο 30' ο Γκάτσης έγραψε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Η Εράνη έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε στο 54' με εκτέλεση φάουλ του Μπάρκα από πλάγια θέση (στη φάση μπήκαν πολλοί παίκτες και ίσως κάποιος να ακούμπησε την μπάλα).
Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κόλλιας εκμεταλλεύτηκε λάθος του γκολκίπερ Αθανασόπουλου και με πλασέ ισοφάρισε σε 2-2!
Ομως προτού καλά καλά συνειδητοποιήσουν την ισοφάριση, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν εκ νέου πίσω στο σκορ...
Ηταν το 60' με τον Λιάτο να βγάζει τη σέντρα και τον Γκάτση με κεφαλιά να δίνει ξανά προβάδισμα στην ομάδα του Θοδωρή Ανδριόπουλου (3-2).
Στο 63' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σπανού με δεύτερη κίτρινη κάρτα και μέχρι το φινάλε η Εράνη πίεσε για την ισοφάριση δίχως όμως αποτέλεσμα.