Παρασκευή, 26 Μάιος 2023 18:30

ΠΑΟΚ Β' - Ηρακλής 0-3: Διπλό με υπογραφή Άλεξιτς (βίντεο)

Ο ΠΑΟΚ Β' γνώρισε την ήττα από τον Ηρακλή με 3-0 για την 27η αγωνιστική της Super League 2, με τον Κόστα Άλεξιτς να πετυχαίνει δύο γκολ και τον Ματίας Τόμας να σφραγίζει τη νίκη.

Ο Ηρακλής πήρε το διπλό από τον ΠΑΟΚ Β' στη Νέα Ευκαρπία, επικρατώντας 3-0 στην 27η αγωνιστική της Super League 2 με την υπογραφή του Κόστα Άλεξιτς και ανέβηκε στην τρίτη θέση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά και έφτασαν μία ανάσα από το γκολ στο 24ο λεπτό του αγώνα με το δοκάρι του Τόμας.

Ο Δικέφαλος απάντησε επίσης με δοκάρι στο 39', με το σουτ του Νινούα να είναι και η καλύτερη στιγμή του ΠΑΟΚ. Λίγο πριν το σφύριγμα για την ανάπαυλα, ο Ηρακλής προηγήθηκε στο 45+1', με τον Κόστα Άλεξιτς να εκμεταλλεύεται τη λανθασμένη απομάκρυνση της μπάλας από τον Μπαλωμένο και να ανοίγει το σκορ.

Με τον ίδιο πρωταγωνιστή ο Ηρακλής διεύρυνε το προβάδισμα σε 2-0 στο 75', ενώ στο 90+2' ο Ματίας Τόμας σφράγισε το διπλό διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΠΑΟΚ Β': Μπαλωμένος, Μελετίδης (57′ Γκορντεζιάνι), Κωττάς, Μορικέλι (46′ Παναγιώτου), Κιτσάκης (67′ Σελιμάι), Ουεντραόγκο, Νινούα (46′ Γρόσδης), Τασιούρας, Χατζηστραβός, Δαρέλας, Μπράντονιτς (77′ Σπυράκος).

Ηρακλής: Παλαβράκης, Παπαστεριανός, Σιούτας, Βιτλής, Πανάγου (85′ Τότσκα), Αλβάρεζ (67′ Δόρης), Σίλβα (85′ λ.τ Χειρίτραντας), Πατράλης (67′ Δοϊρανλής), Τομάς, Κουντουριώτης (57′ Κούστα), Άλεξιτς.