Πέμπτη, 16 Οκτώβριος 2014 11:58

Β' ΕΘΝΙΚΗ: ΑΕΚ-Απόλλων και Πανηλειακός - Παναιγιάλειος δεσπόζουν στη 2η αγωνιστική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το ντέρμπι «απ τα παλιά» της ΑΕΚ με τον Απόλλωνα Σμύρνης, δεσπόζει απ το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής με την οποία συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Β` εθνικής κατηγορίας.

Οι δύο ομάδες, που θεωρούνται τα φαβορί για άνοδο απ τον 1ο όμιλο, μπήκαν νικηφόρα στην διοργάνωση και αναμετρώνται στο ΟΑΚΑ με στόχο την νίκη που ισοδυναμεί με παραμονή στην κορυφή της βαθμολογίας. Παράλληλα, με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται το ντέρμπι της Πελοποννήσου με αντιπάλους τον Πανηλειακό και τον Παναιγιάλειο, ενώ από τον 2ο όμιλο, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις του Αγροτικού Αστέρα με την Λάρισα και του Φωκικού με την Λαμία.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Παρασκευή 17 Οκτωβρίου

Παναχαϊκή-Ηρακλής Ψαχνών (Παμπελοπονησιακό Στ., 17:00 ΟΤΕ TV)

ΑΟ Χανιά-Φωστήρας (Δημ. Περιβολίων, 17:00)

Πανηλειακός-Παναιγιάλειος (Δημ. Πύργου, 19:00 ΟΤΕ TV)

 

Κυριακή 19 Οκτωβρίου

Αχαρναϊκός-Ερμιονίδα (Δημ. Αχαρνών, 16:00)

ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης (ΟΑΚΑ, 18:00 OTE TV)

 

Τετάρτη 22 Οκτωβρίου

Καλλιθέα-Άλιμος (Γήπεδο Πανιωνίου, 16:00)

Ρεπό: Επισκοπή

 

                                ΣΥΝΟΛΟ     ΕΝΤΟΣ     ΕΚΤΟΣ

                          ΑΓ.   Ν-Ι-Η      Ν-Ι-Η     Ν-Ι-Η    ΤΕΡΜ.   ΒΑΘ.

 1. Ηρακλής Ψαχνών         1    1-0-0      1-0-0     0-0-0     2-0      3

  . ΑΕΚ                    1    1-0-0      0-0-0     1-0-0     1-0      3

  . Απόλλων Σμύρνης        1    1-0-0      1-0-0     0-0-0     1-0      3

 4. Πανηλειακός            1    0-1-0      0-0-0     0-1-0     1-1      1

  . Αχαρναϊκός             1    0-1-0      0-0-0     0-1-0     1-1      1

  . Άλιμος                 1    0-1-0      0-1-0     0-0-0     1-1      1

  . Επισκοπή               1    0-1-0      0-1-0     0-0-0     1-1      1

  . Χανιά                  1    0-1-0      0-0-0     0-1-0     0-0      1

  . Ερμιονίδα              1    0-1-0      0-1-0     0-0-0     0-0      1

10. Φωστήρας               1    0-0-1      0-0-0     0-0-1     0-1      0

  . Παναιγιάλειος          1    0-0-1      0-0-1     0-0-0     0-1      0

  . Καλλιθέα               1    0-0-1      0-0-0     0-0-1     0-2      0

 -. Παναχαϊκή              0    0-0-0      0-0-0     0-0-0     0-0      0

 

2ος όμιλος

Κυριακή 19 Οκτωβρίου

Φωκικός-Λαμία (Δημ. Άμφισσας, 16:00)

Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός (Γήπ. Καλαμαριάς, 16:00)

Αιγινιακός-Αναγ. Καρδίτσας (Δημ. Αιγινίου, 16:00)

 

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου

Αγροτικός Αστ.-ΑΕΛ (Γήπ. Αγροτικού, 16:00 ΟΤΕ TV)

Ρεπό: Εθνικός Σερρών

 

                               ΣΥΝΟΛΟ      ΕΝΤΟΣ     ΕΚΤΟΣ

                          ΑΓ.   Ν-Ι-Η      Ν-Ι-Η     Ν-Ι-Η    ΤΕΡΜ.   ΒΑΘ.

 1. Λάρισα                 1    1-0-0      1-0-0     0-0-0     2-0      3

  . Ζάκυνθος               1    1-0-0      0-0-0     1-0-0     2-0      3

  . Ηρακλής                1    1-0-0      0-0-0     1-0-0     1-0      3

  . Λαμία                  1    1-0-0      1-0-0     0-0-0     1-0      3

 5. Αιγινιακός             1    0-1-0      0-0-0     0-1-0     0-0      1

  . Τύρναβος               1    0-1-0      0-0-0     0-1-0     0-0      1

  . Αναγέννηση Καρδίτσας   1    0-1-0      0-1-0     0-0-0     0-0      1

  . Εθνικός Γαζώρου        1    0-1-0      0-1-0     0-0-0     0-0      1

 9. Αγροτικός Αστέρας      1    0-0-1      0-0-0     0-0-1     0-1      0

  . Πιερικός               1    0-0-1      0-0-1     0-0-0     0-1      0

  . Ολυμπιακός Βόλου       1    0-0-1      0-0-1     0-0-0     0-2      0

  . Απόλλων Καλαμαριάς     1    0-0-1      0-0-0     0-0-1     0-2      0

 -. Φωκικός                0    0-0-0      0-0-0     0-0-0     0-0      0

ΑΠΕ-ΜΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ