Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου 2023 17:51

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ - ΠΑΣ ΡΑΧΗ 4-3 (1-1 κ.α., 2-2 παρ.): Κρίθηκε στη ρώσικη ρουλέτα

Η διαδικασία των πέναλτι χρειάστηκε για να αναδειχθεί νικητής στα Αρφαρά.

Ο τοπικός Αστέρας νίκησε στη ρώσικη ρουλέτα τη Ράχη με 4-3 και συνεχίζει στα προημιτελικά του Κυπέλλου Μεσσηνίας.
Ο κανονικός αγώνας ολοκληρώθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1, όπως και η παράταση με 2-2.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6' με τον Α. Βανικιώτη, αλλά στο 36' ο Μπαλιγκό - Βρυώνης στο ντεμπούτο του. ισοφάρισε. Στο ημίχρονο τραυματίστηκε ο γκολκίπερ Τσέλα και έκατσε κάτω από την εστία ο Τόμασεκ, καθώς δεν υπήρχε άλλος τερματοφύλακας.
Το 1-1, ωστόσο, δεν άλλαξε και έτσι το ματς πήγε στην παράταση. Ο Σακκάς στο 104' έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Αστέρα, αλλά στο 120' ο Σεντεμέντες στην πρώτη του εμφάνιση με τη Ράχη, ισοφάρισε και όλα κρίθηκαν στα πέναλτι. Εκεί ο Μπούρας απέκρουσε τα πέναλτι των Μαστρόκαλου και Τσιμπούρη και ο Αστέρας πήρε την πρόκριση.
Το ματς διαιτήτευσε ο Κομπιλίρης με βοηθούς τους Πανόπουλο και Σαπουντζή.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Π.Μπούρας, Α. Βανικιώτης, Γεωργιόπουλος, Χριστόπουλος, Πουλόπουλος, Φέστας, Π. Μωραγιάννης (76' Κορομηλάς), Θ. Μπούρας (75' Ν. Βανικιώτης), Σακκάς, Κ. Μωραγιάννης (115' Γ. Μπούρας), Σ. Σέφα (57' Μπαράι)
ΠΑΣ ΡΑΧΗ: Tσέλα (46' Σεντεμέντες), Κωνσταντόπουλος, Τριανταφυλλίδης (70' Ζωγόπουλος), Αντωνόπουλος (106' Γεωργακόπουλος), Κιόρι, Μπέγκα, Τζιόλας, Μαστρόκαλος, Μπαλιγκό - Βρυώνης, Τόμασεκ, Τσιμπούρης.