Δευτέρα, 27 Οκτώβριος 2014 12:13

Εβδομάδα Κυπέλλου Ελλάδας από αύριο

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής για την φάση των ομίλων, συνεχίζεται το προσεχές τριήμερο το κύπελλο Ελλάδας. Ο Ολυμπιακός έχει εύκολο έργο καθώς υποδέχεται τον Πανιώνιο και είναι το φαβορί για την νίκη, όπως ο ΠΑΟΚ που θα υποδεχθεί τον ΠΑΣ Γιάννινα και ο Παναθηναϊκός που θα υποδεχθεί τον Παναιτωλικό. Η ΑΕΚ θέλει την νίκη στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Ηρακλή Ψαχνών, όπως και ο ΟΦΗ που φιλοξενεί την Ξάνθη.


 

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 28/10

"Σπ. Γιαλαμπίδης"    17:15 Φωστήρας-Παναχαϊκή

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/10

"Γ. Καραϊσκάκης"   19:30 Ολυμπιακός-Πανιώνιος

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. Ολυμπιακός         1    1-0-0    1-0   3

2. Φωστήρας           1    0-1-0    0-0   1

3. Πανιώνιος          1    0-1-0    0-0   1 

4. Παναχαϊκή          1    0-0-1    0-1   0

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/10

Γηπ. Τούμπας        19:30 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΕΜΠΤΗ 30/10

ΕΑΚ Κέρκυρας       15:00 Κέρκυρα-Απόλλων Καλαμαριάς

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. ΠΑΣ Γιάννινα       1    1-0-0    1-0   3

2. Απόλλων Καλαμαριάς 1    1-0-0    1-0   3 

3. Κέρκυρα            1    0-0-1    0-1   0

4. ΠΑΟΚ               1    0-0-1    0-1   0

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 30/10

Πανθεσαλικό Στάδιο          17:15 Νίκη Βόλου-Ζάκυνθος

"Θ. Βαρδινογιάννης"         19:30 ΟΦΗ-Ξάνθη

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. Ξάνθη              1    1-0-0    1-0   3

2. Ζάκυνθος           1    0-1-0    1-1   1

 . ΟΦΗ                1    0-1-0    1-1   1

4. Νίκη Βόλου         1    0-0-1    0-1   0

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 28/10

Δημ. Στάδιο Σερρών          17:15 Εθνικός Γαζώρου-Ηρακλής

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/10

Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς       15:00 Λεβαδειακός-Πλατανιάς

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. Πλατανιάς          1    1-0-0    3-1   3

2. Ηρακλής            1    0-1-0    1-1   1

 . Λεβαδειακός        1    0-1-0    1-1   1

4. Εθνικός Γαζώρου    1    0-0-1    1-3   0

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 28/10

ΟΑΚΑ                        19:30 ΑΕΚ-Ηρακλής Ψαχνών

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/10

Δημ. Στάδιο Περιστερίου     15:00 Ατρόμητος-Πανθρακικός

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. Ατρόμητος          1    1-0-0    1-0   3

2. ΑΕΚ                1    0-1-0    0-0   1

 . Πανθρακικός        1    0-1-0    0-0   1

4. Ηρακλής Ψαχνών     1    0-0-1    0-1   0

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/10

Παγκρήτιο Στάδιο            17:15 Εργοτέλης-Βέροια

ΠΕΜΠΤΗ 30/10

Δημ. Στάδιο Κρανιδίου       15:00 Ερμιονίδα-Απόλλων Σμύρνης

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. Βέροια             1    1-0-0    4-1   3

2. Απόλλων Σμύρνης    1    0-1-0    2-2   1

 . Εργοτέλης          1    0-1-0    2-2   1

4. ΑΕ Ερμιονίδας      1    0-0-1    1-4   0

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 28/10

Στάδιο Αλκαζάρ              15:00 Τύρναβος-Αιγινιακός

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/10

"Θ. Κολοκοτρώνης"           17:15 Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. Αστέρας Τρίπολης   1    1-0-0    4-1   3

2. Καλλονή            1    0-1-0    1-1   1

 . Τύρναβος           1    0-1-0    1-1   1

4. Αιγινιακός         1    0-0-1    1-4   0

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΡΙΤΗ 28/10

Δημ. Γήπεδο Περιβολίων      15:00 Χανιά-Ολυμπιακός Βόλου

ΠΕΜΠΤΗ 30/10

"Απ. Νικολαϊδης"            19:30 Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός

 

Βαθμολογία

                     Αγ.   Ν-Ι-Η   Γκολ   Β.

1. Παναθηναϊκός       1    1-0-0    1-0   3

2. Χανιά              1    1-0-0    1-0   3

3. Ολυμπιακός Βόλου   1    0-0-1    0-1   0

4. Παναιτωλικός       1    0-0-1    0-1   0

ΑΠΕ-ΜΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ