Τετάρτη, 29 Οκτώβριος 2014 11:35

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής της β' φάσης συνεχίζεται αυτές τις μέρες το Κύπελλο Ελλάδας. Το πανόραμα των αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδας έχει ως εξής:



Β' ΦΑΣΗ

=======

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

1η αγωνιστική

Πανιώνιος-Φωστήρας 0-0

Παναχαϊκή-Ολυμπιακός 0-1

2η αγωνιστική

Φωστήρας-Παναχαϊκή 0-2

Ολυμπιακός-Πανιώνιος 29/10

3η αγωνιστική

Φωστήρας-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Παναχαϊκή

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. Ολυμπιακός 1 1-0-0 1-0 3

2. Παναχαϊκή 2 1-0-1 2-1 3

3. Πανιώνιος 1 0-1-0 0-0 1

. Φωστήρας 2 0-1-1 0-2 1

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

1η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα 1-0

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΑΟΚ 1-0

2η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 29/10

Κέρκυρα-Απόλλων Καλαμαριάς 30/10

3η αγωνιστική

Κέρκυρα-ΠΑΟΚ

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. ΠΑΣ Γιάννινα 1 1-0-0 1-0 3

2. Απόλλων Καλαμαριάς 1 1-0-0 1-0 3

3. Κέρκυρα 1 0-0-1 0-1 0

4. ΠΑΟΚ 1 0-0-1 0-1 0

 

 

3ος όμιλος

==========

1η αγωνιστική

Ξάνθη-Νίκη Βόλου 1-0

Ζάκυνθος-ΟΦΗ 1-1

2η αγωνιστική

ΟΦΗ-Ξάνθη 30/10

Νίκη Βόλου-Ζάκυνθος 30/10

3η αγωνιστική

Νίκη Βόλου-ΟΦΗ

Ξάνθη-Ζάκυνθος

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. Ξάνθη 1 1-0-0 1-0 3

2. Ζάκυνθος 1 0-1-0 1-1 1

. ΟΦΗ 1 0-1-0 1-1 1

4. Νίκη Βόλου 1 0-0-1 0-1 0

 

 

4ος όμιλος

==========

1η αγωνιστική

Πλατανιάς-Εθνικός Γαζώρου 3-1

Ηρακλής-Λεβαδειακός 1-1

2η αγωνιστική

Εθνικός Γαζώρου-Ηρακλής 1-2

Λεβαδειακός-Πλατανιάς 29/10

3η αγωνιστική

Εθνικός Γαζώρου-Λεβαδειακός

Πλατανιάς-Ηρακλής

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. Ηρακλής 2 1-1-0 3-2 4

2. Πλατανιάς 1 1-0-0 3-1 3

3. Λεβαδειακός 1 0-1-0 1-1 1

4. Εθνικός Γαζώρου 2 0-0-2 2-5 0

 

 

5ος όμιλος

==========

1η αγωνιστική

Πανθρακικός-ΑΕΚ 0-0

Ηρακλής Ψαχνών-Ατρόμητος 0-1

2η αγωνιστική

ΑΕΚ-Ηρακλής Ψαχνών 3-0

Ατρόμητος-Πανθρακικός 29/10

3η αγωνιστική

ΑΕΚ-Ατρόμητος

Πανθρακικός-Ηρακλής Ψαχνών

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. ΑΕΚ 2 1-1-0 3-0 4

2. Ατρόμητος 1 1-0-0 1-0 3

3. Πανθρακικός 1 0-1-0 0-0 1

4. Ηρακλής Ψαχνών 2 0-0-2 0-4 0

 

 

6ος όμιλος

==========

1η αγωνιστική

Βέροια-ΑΕ Ερμιονίδας 4-1

Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης 2-2

2η αγωνιστική

Εργοτέλης-Βέροια 29/10

ΑΕ Ερμιονίδας-Απόλλων Σμύρνης 30/10

3η αγωνιστική

ΑΕ Ερμιονίδας-Εργοτέλης

Βέροια-Απόλλων Σμύρνης

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. Βέροια 1 1-0-0 4-1 3

2. Απόλλων Σμύρνης 1 0-1-0 2-2 1

. Εργοτέλης 1 0-1-0 2-2 1

4. ΑΕ Ερμιονίδας 1 0-0-1 1-4 0

 

 

7ος όμιλος

==========

1η αγωνιστική

Καλλονή-Τύρναβος 1-1

Αιγινιακός-Αστέρας Τρίπολης 1-4

2η αγωνιστική

Τύρναβος-Αιγινιακός 2-1

Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή 29/10

3η αγωνιστική

Τύρναβος-Αστέρας Τρίπολης

Καλλονή-Αιγινιακός

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. Τύρναβος 2 1-1-0 3-2 4

2. Αστέρας Τρίπολης 1 1-0-0 4-1 3

3. Καλλονή 1 0-1-0 1-1 1

4. Αιγινιακός 2 0-0-2 2-6 0

 

 

8ος όμιλος

==========

1η αγωνιστική

Παναιτωλικός-Χανιά 0-1

Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός 0-1

2η αγωνιστική

Χανιά-Ολυμπιακός Βόλου 0-0

Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 29/10

3η αγωνιστική

Χανιά-Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός-Ολυμπιακός Βόλου

 

Βαθμολογία

Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.

1. Χανιά 2 1-1-0 1-0 4

2. Παναθηναϊκός 1 1-0-0 1-0 3

3. Ολυμπιακός Βόλου 2 0-1-1 0-1 1

4. Παναιτωλικός 1 0-0-1 0-1 0

 

 

* Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι πρώτες δύο ομάδες από κάθε όμιλο.

 

 

Α' ΦΑΣΗ (28-29-30/8-1/9 & 12-13-14/9)

=======

Α' αγ. Β' αγ.

Παναχαϊκή-Πανηλειακός 3-0 1-1

Χανιά-ΑΟ Τραχώνων Αλίμου 4-0 3-2

Αιγινιακός-Αγροτικός Αστέρας 0-0 1-1

Αχαρναϊκός-Φωστήρας 0-0 0-1

Καλλιθέα-Απόλλων Σμύρνης 1-1 1-2

Ηρακλής-Λαμία 1-0 1-2

ΑΕΚ-Φωκικός 4-0 1-0

Πιερικός-Τύρναβος 0-1 1-2

ΑΕ Ερμιονίδας-Παναιγιάλειος 0-1 2-1

Ηρακλής Ψαχνών-Επισκοπή 1-1 2-0

Αναγέννηση Καρδίτσας-Εθνικός Γαζώρου 1-1 0-0

Λάρισα-Ολυμπιακός Βόλου 0-1 0-0

* Ματαιώθηκαν οι αγώνες Απόλλων Καλαμαριάς-Άρης και Δόξα Δράμας-Ζάκυνθος,

μετά την απόφαση των Αρη και Δόξας να αγωνιστούν στη Γ΄ εθνική.


πηγη ΑΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ