Τρίτη, 02 Απρίλιος 2013 19:09

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α', Β' τοπική και προπαιδικό

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με αρκετά σημαντικά παιχνίδια θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής. Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής, ο Αίας θα υποδεχθεί την Κυπαρισσία και θα παίξει το τελευταίο του χαρτί για την παραμονή, η Μεθώνη θα φιλοξενήσει το Δώριο ενώ το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι θα γίνει στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ όπου η Αβία θα υποδεχθεί το Διαβολίτσι.
Στην Β' τοπική θα έχουμε τις αναμετρήσεις της τελευταίας αγωνιστικής και στους δύο ομίλους. Στην κορυφή τα πράγματα έχουν ξεκαθαρίσει και έτσι το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στην μάχη της παραμονής.
Δράση θα έχουμε και στο προπαιδικό πρωτάθλημα με την διεξαγωγή έξι αγώνων.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Μεσσηνιακός - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο «Στ. Παπαδόπουλος, 5 μ.μ.
Αίαντας - Κυπαρισσία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 5 μ.μ.
Ομόνοια - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.

Κυριακή

Μεθώνη - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Μεθώνης, 5 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - Α.Ο. Διαβολιτσίου
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 5 μ.μ.
Δώριο - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Δωρίου, 5 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Σπερχογεία
Γήπεδο Αρφαρών, 5 μ.μ.
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Πεταλιδίου, 5 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Ανδρούσα - Πανιώνιος
Γήπεδο Ανδρούσας, 5 μ.μ.
Πανθουριακός - Νέος Αρις
Γήπεδο Σπερχογείας, 5 μ.μ.

Κυριακή
Πατίστα - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.
Νίκη Πλάτης - Κεραυνός
Γήπεδο Φιλιατρών, 5 μ.μ.
Παναθηναϊκός Κ. - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.
Μάνεση - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Μάνεσι, 5 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Ολυμπιακός Ανάληψης - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Μεσσήνης, 5 μ.μ.
Στενωσιά - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Στενωσιάς, 5 μ.μ.
Καλλιθέα - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Καλλιθέας, 5 μ.μ.
Θύελλα Χαρακοπιού - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Κορώνης, 5 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Μιλτιάδης
Γήπεδο Χώρας, 5 μ.μ.
Ηρακλής Κ. - Χατζή
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.
Α.Ε. Λογγάς - Δόξα Κ.
Γήπεδο Λογγάς, 5 μ.μ.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος
Σάββατο
Αίας - Ομόνοια
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.
Σπερχογείας - Μάνη
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Κυριακή
Δαναός - Πατίστα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

2ος όμιλος
Φαραί - Ολυμπιακός
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9 π.μ.
Δόξα - Αρις
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.

3ος όμιλος
Εθνικός Μελιγαλά - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Διαβολίτσι
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ