Τετάρτη, 29 Νοέμβριος 2023 16:23

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το Σάββατο το ντέρμπι Πανθουριακός – Διαβολίτσι

Γράφτηκε από τον
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το Σάββατο το ντέρμπι Πανθουριακός – Διαβολίτσι

Τρία ματς θα γίνουν το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου και άλλα τέσσερα την Κυριακή 3 του μηνός για την 9η αγωνιστική της Α’ τοπικής κατηγορίας.

Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι θα γίνει το Σάββατο στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, όπου ο Πανθουριακός θα υποδεχθεί το Διαβολίτσι.
Κυπαρισσία, Μάνη παίζουν στην έδρα τους την Κυριακή με Τέλλο Αγρα και Μεθώνη αντίστοιχα, ενώ ο Μιλτιάδης την ίδια ημέρα θα αγωνιστεί στο Μελιγαλά με τον Εθνικό.
Στη Β’ τοπική θα πραγματοποιηθεί η 9η αγωνιστική με πέντε παιχνίδια το Σάββατο και τρία την Κυριακή. Ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής Καλλιθέα – Ομόνοια που θα διεξαχθεί την Κυριακή.
Στη Γ’ τοπική θα διεξαχθούν μόλις τέσσερα παιχνίδια για την 6η αγωνιστική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις τοπικές κατηγορίες:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ
9η αγωνιστική

Σάββατο 2/12
Πανθουριακός – Α.Ο. Διαβολιτσίου
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας – Σπερχογεία
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.
Ολυμπιακός Ανάληψη – Ράχη
Γήπεδο Μεσσήνης, 6 μ.μ.

Κυριακή 3/12
Εθνικός Μελιγαλά – Μιλτιάδης
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Θύελλα Χαρακοπιού – Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Α.Ε. Μάνης – Μεθώνη
Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία – Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Ρεπό: Πάμισος

Β’ ΤΟΠΙΚΗ
9η αγωνιστική

Σάββατο 2/12
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Μεσσηνιακός
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.
Καλό Νερό – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας – Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.
Βλαχόπουλο – Φοινικούντα
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Α.Ε. Λογγάς – Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Λογγά, 3 μ.μ.

Κυριακή 3/12
Στενωσιά – Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Καλλιθέα – Ομόνοια
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Αναγέννηση Παραλίας – Νέος Αρις
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 6 μ.μ.

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ
6η αγωνιστική

1ος όμιλος

ΑΕΠΣ Αρις – Ερασιτέχνες Καλαμάτας 3-0 (α.α)
Διαγόρας Κοπανακίου – Ολυμπιακός Καλαμάτας 0-3 (α.α)
ΠΑΟΚ – Νίκη Πλάτης 3-0 (α.α)
Δαναός – Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (α.α)

Σάββατο 2/12
Κυπάρισσος – Λέικα
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Κυριακή 3/12

Θύελλα Παραλίας – Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.
Ρεπό: Δώριο

2ος όμιλος

ΑΕΚ Καλαμάτας – Κεραυνός 3-0 (α.α)
Πανιώνιος – Αίαντας 0-3 (α.α)
Ακαδημία Πάμισος – Τιτάνες 0-3 (α.α)
Νέστωρ Πύλου – Απόλλων Πεταλιδίου 0-3 (α.α)

Σάββατο 2/12
Ικαρος – Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Κυριακή 3/12
Δόξα Καλαμάτας – Πατίστα
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.
Ρεπό: Παπαφλέσσας Χώρας