Δευτέρα, 03 Νοεμβρίου 2014 18:51

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Επεισοδιακό το ματς Παναθηναϊκός Καλαμάτας - Ακαδημία Παμίσου (2-3)

Επεισοδιακό ήταν το ματς του Παναθηναϊκού Καλαμάτας με την Ακαδημία Παμίσου με το οποίο ολοκληρώθηκε σήμερα στο γήπεδο «Γ. Λουκαρέας» η 6η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Β' τοπικής.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τελικά τη νίκη με 3-2 και ανέβηκαν στην 6η θέση της βαθμολογίας του ομίλου. Ο Αλεβίζος με πέναλτι πέτυχε νωρίς το 0-1 όμως ο Παναθηναϊκός γύρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 2-1 με δύο γκολ του Σωτήρη Κριτσωτάκη, ο οποίος χθες συμπλήρωσε 100 συμμετοχές με την πράσινη φανέλα. Το πρώτο γκολ μάλιστα το πέτυχε με τακουνάκι και το δεύτερο με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Η Ακαδημία Παμίσου ισοφάρισε στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Κατσιμπαρδέα και στο 75' πέτυχε το 2-3 με τον Μουλαβασίλη, στη φάση που έγινε αφορμή να ξεκινήσει η ένταση.
Ένας παίκτης των γηπεδούχων ήταν πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού για αυτό και οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή που δεν διέκοψε το ματς και στους φιλοξενούμενους θεωρώντας ότι έπρεπε να παίξουν φερ πλέι.
Ο διαιτητής Τουρλομούσης απέβαλε τον προπονητή του Παναθηναϊκού Σταύρο Χριστόπουλο και λίγα λεπτά αργότερα απέβαλε και τον πρόεδρο της ομάδας Δημήτρη Μπούχαλη.
Στην συνέχεια η ένταση και τα νεύρα έφεραν σκληρά μαρκαρίσματα. Έτσι αποβλήθηκαν τρεις παίκτες του Παναθηναϊκού, ο Πετρόπουλος στο 82', ο Κασάι στο 84' και ο Γεωργιτσέας στο 86'. Ένταση υπήρξε και μετά το τέλος του αγώνα με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται στο διαιτητικό τρίο. Τελικά με την επέμβαση των ψυχραιμότερων αποφύγαμε τα χειρότερα...
Αναλυτικά η βαθμολογία του ομίλου όπως διαμορφώθηκε μετά το χθεσινό ματς έχει ως εξής: