Τετάρτη, 03 Απριλίου 2013 15:52

Νέα ήττα για την Καλαμάτα, 3-1 από την Επισκοπή

Ο αγωνιστικός κατήφορος συνεχίζεται για την Καλαμάτα που γνώρισε σήμερα μία ακόμα ήττα με 3-1 απί την Επισκοπή στην Κρήτη. Ετσι παραμένει καθηλωμένη στην τελευταία θέση του νοτίου ομίλου της Γ' εθνικής και πολύ δύσκολα θα τερματίσει έστω... προτελευταία. Να σημειωθεί ότι είναι η πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα που δέχεται τρία γκολ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια είχαμε τα εξής αποτελέσματα

Αστέρας Μαγούλας  Φωστήρας 2-1

Γλυφάδα - Κόρινθος 1-1

Πανηλειακός - Παναιγιάλειος 1-0

Προοδευτική - Αχαρναϊκός 2-1 (σε εξέλιξη)

Εθνικός Αστέρας - Χανιά 0-3 (α.α)

Τελειώνει το ματς. Επισκοπή - Καλαμάτα 3-1

Στο 88' ο Πουλάκης που έχει  περάσει στο ματς ως αλλαγή εκμεταλλεύεται στο έπακρο  τη σέντρα του Τριανταφύλλου και μα πλασέ "σφραγίζει" τη νίκη των Κρητικών.

3-1 η Επισκοπή

Συμπληρώσαμε 83 λεπτά και η Επισκοπή κρατά το προβάδισμα με 2-1.

70' Παραμένει το 2-1

58' Σε άλλο ματς Γλυφάδα - Κόρινθος 0-1

54' Φάουλ του Σαραντόπουλου για την Καλαμάτα, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Καλογεράκη.

53' Φάουλ του Κοζανίδη, η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Κυριακόπουλου

49' 2-1, γκολ για την Καλαμάτα με πλασέ του Βασίλεφ, ξαναμπαίνει στο παιχνίδι η Μεσσηνιακή ομάδα. Ο Αργυράκης έκανε λάθος γύρισμα στον Καλογεράκη και ο Βασίλεφ με ιδανικό πλασέ μείωσε σε 2-1.

45' Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 2-0.

Τα αποτελέσματα στο ημίχρονο είναι.

Προοδευτική - Αχαρναϊκός 0-0
Γλυφάδα - Κόρινθος 0-0
Αστέρας Μαγούλας  - Φωστήρας 1-0
Πανηλειακός - Παναιγιάλειος  0-0
Επισκοπή - Καλαμάτα2-0

40' Ευκαιρία για την Καλαμάτα με το σουτ του Βασίλεφ να περνά άουτ.

29' Και πάλι ο Τριανταφύλλου, αυτή τη φορά με πέναλτι πέτυχε το 2-0, καθαρίζοντας από νωρίς το παιχνίδι. Το πέναλτι καταλογίστηκε σε χέρι του Ψυχογιόπουλου, μετά από κεφαλιά του Τσέκου.

29' 2-0 η Επισκοπή.

20' Παραμένει το 1-0, χωρίς κάποια φάση το ματς μετά το γρήγορο γκολ της Επισκοπής.

10' Με το χειρότερο τρόπο ξεκίνησε το ματς για την Καλαμάτα, που και σήμερα έχει πολλές απουσίες. Τσόπελας, Τριανταφυλλάκης και Πούτσης είναι τιμωρημένο, ο Κοψαχείλης τραυματίας, ενώ οι δύο Βόσνιοι, οι Γκαλίν και Νουχάνοβιτς δεν ταξίδεψαν στην Κρήτη αφού αποφάσισαν να αποχωρήσουν πρόωρα από την Καλαμάτα.

6΄1-0 η Επισκοπή με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριανταφύλλου.

2' Ξεκίνησε το ματς στην Κρήτη.

Οι συνθέσεις...

ΕΠΙΣΚΟΠΗ Καλογεράκης Μαραθιανός, Φραντζεσκάκης, Δελήμπασης, Τσέκος, Κοζανίδης, Τριανταφύλλου, Αργυράκης, Ψωμάς, Ταχμαζίδης και Ανωγειανάκης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κυριακόπουλος, Ψυχογιόπουλος, Τρίψας, Σκαρλάτος, Καντούτσης, Σαραντόπουλος, Ρήγας, Τσιμικλής, Ηλιόπουλος, Βασίλεφ, Γεωργιόπουλος.

Διαιτητής είναι ο Γκάμαρης από την Αθήνα και βοηθοί ο Λεοντακιανάκος από την Αθήνα και ο Φινοκαλιώτης από το Λασίθι.

Στις 4 μ.μ. ξεκινά στην Κρήτη το ματς της Επισκοπής με την Καλαμάτα για την εμβόλιμη 20η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Η Κρητικοί θέλουν τους βαθμούς για να μείνουν στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας, ενώ η Καλαμάτα είναι αδιάφορη και θα παίξει για το γόητρο της. Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων έχει ως εξής