Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2024 17:30

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 1-3: Πέμπτο διπλό και πάντα κοντά στην κορυφή

Την 5η νίκη μακριά από την έδρα της πανηγύρισε χθες η Κυπαρισσία, που κέρδισε στο γήπεδο του Μελιγαλά, τον Εθνικό με 3-1.

Μια νίκη που διατηρεί τη φιλοξενούμενη ομάδα μέσα στην πρώτη 5άδα, ενώ από την άλλη μεριά ο Εθνικός δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα ώστε να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 7ό λεπτό ο Μιτρόφ και στο 51’ ο Μπούνας σημείωσε το 0-2. Πέντε λεπτά μετά ο Αντώνακας μείωσε προσωρινά για τον Εθνικό και στο 93’ ο Σπυρόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Καυκάς, με βοηθούς διαιτητές τους Βανικιώτη, Σαπουντζή.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Δημητρέλης, Διακουμάκος, Αθανασιάδης, Αντώνακας, Γεωργόπουλος, Σπανός, Λάσκαρης, Παπαδόπουλος, Τόσκα (67’ Παναγιωτόπουλος), Πρεκεζές (67’ Παπαργυρίου), Βουρνάς.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Παπάς, Οικονομόπουλος, Ζαφείρης, Μπούνας, Ντιόπ, Πράνταλος, Σπυρόπουλος, Μαλισόβας, Μιτρόφ (46’ Ντζουβάρας), Θώδης, Βλαχόπουλος.