Τετάρτη, 05 Νοέμβριος 2014 20:43

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ 2-0: Νίκη στο β' ημίχρονο με Ταχίρι και Θ. Γεωργιόπουλο

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πήρε ο Μιλτιάδης που επικράτησε της Χώρας με 2-0, φτάνοντας τους 9 βαθμούς. Η ομάδα του Πύργου πήρε το ντέρμπι με όπλο την έδρα και την καλή της άμυνα.
Το παιχνίδι είχε ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με τον Μιλτιάδη να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντιθέτως ο Παπαφλέσσας που κατέβηκε και σε αυτό το ματς με υπηρεσιακό προπονητή τον Γιώργο Μαρκόπουλο, ήταν ακίνδυνη επιθετικά και μετά από αυτή την ήττα είναι προτελευταία στη βαθμολογία.
Το σκορ άνοιξε στο 51' ο Ταχίρι, που είχε μπει αλλαγή στο ημίχρονο, όταν μετά από σύγχυση στην περιοχή έστειλε με σουτ τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).
Το 2-0 έγινε στο 87' όταν μετά από λάθος στην άμυνα,
ο Θ. Γεωργιόπουλος κέρδισε τη μπάλα, προχώρησε και με ωραίο πλασέ νίκησε για δεύτερη φορά τον Κυριακόπουλο.
Διαιτητής ήταν ο Νίκας, με βοηθούς τους Κουτσαναστάση και Τσουλάκο.
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Στασινόπουλος, Σταθόπουλος, Δεσποτόπουλος (66' Βασιλόπουλος), Λ. Ν. Ανδρώνης, Π. Γεωργιόπουλος (46' Ταχίρι),
Θ. Γεωργιόπουλος, Δημόπουλος, Γαλάνης, Ζώτος, Στυλιανόπουλος (90' Νικολόπουλος), Μπαχούμας.
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ: Κυριακόπουλος, Αρβανίτης (66' Μπάρκας), Αϊβαλής, Πλάγος, Παναγιωτόπουλος (79' Τσόπελας), Μαθιός, Δημόπουλος, Δ. Κανελλόπουλος (46' Γ. Καγιάς), Τσέρτος, Μαρίνης, Χότζα.