Δευτέρα, 05 Φεβρουαρίου 2024 15:23

Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 0-2: Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Κυπαρισσία κέρδισε χθες στο γήπεδο του Μελιγαλά, τον Α.Ο. Διαβολιτσίου.

Μια νίκη που την έφερε στην 3η θέση της βαθμολογίας, αφού η Α.Ε. Μάνης έμεινε στο 1-1 με τον ΠΑΣ Ράχη.
Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Ντιόπ άνοιξε το σκορ και στο 68’ ο Τσουκαλάς διαμόρφωσε το τελικό 0-2.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης που είχε βοηθούς διαιτητές τους Γιαλικάρη, Σαπουντζή.
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Ανδρουτσόπουλος, Αναστασίου (64’ Κρεμύδας), Γκελγκέρια, Καπόγλης, Ντελής (64’ Πατσιώτης), Μπαλόπουλος, Αθ. Σπυρόπουλος, Σαραντόπουλος (64’ Ντάνος), Κουντάνης (77’ Μωραγιάννης), Νινιός, Γκότσης.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Παπάς, Πράνταλος, Ζαφείρης, Ντιόπ, Ντζουβάρας, Τσουκαλάς (80’ Καραβούλιας), Π. Σπυρόπουλος, Μαλισόβας, Γουέσλεϊ, Θώδης (91’ Πολυζωγόπουλος), Βλαχόπουλος (89’ Γριβοκωστόπουλος).