Δευτέρα, 05 Φεβρουαρίου 2024 16:46

ΜΕΘΩΝΗ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ 3-1: Νίκη με ανατροπή

Με ανατροπή στο σκορ η Μεθώνη κέρδισε χθες εντός έδρας τη Θύελλα Χαρακοπιού με 3-1 και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Η Θύελλα πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Αντωνίου στο 10ό λεπτό. Μετά από 10 λεπτά ο Μπίζος έφερε το ματς στα ίσια “γράφοντας” το 1-1. Στο 33’ ο Αγγελος Σαμπάνι έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους κάνοντας το 2-1. Το τελικό 3-1 σημείωσε στο 79’ ο Σπαντιδέας.
Το ματς διαιτήτευσε ο Τσουλάκος που είχε βοηθούς διαιτητές τους Πανόπουλο και Ευθ. Κορομηλά.
ΜΕΘΩΝΗ: Οικονομόπουλος, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Τσιμικλής, Δήμος, Τσάνε, Σπαντιδέας, Μάραντος (65’ Ζόμπολος), Μεμά (60’ Παυλόγιαννης, 87’ λ.τρ. Καραγλάνης), Αγγ. Σαμπάνι, Μπεγέτης.
ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Μέτσος, Μαρκάκης, Ορφανός, Κωστέας, Γουρνάς (53’ Μωράκης), Γκλ. Σαμπάνι, Δουρούμης (87’ Νέγκογλου), Πανταζής, Αντωνίου, Βασιλογιαννακόπουλος, Ηλιόπουλος.