Δευτέρα, 05 Φεβρουαρίου 2024 17:19

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3-0: Ντεμπούτο Δρούγα με νίκη

Ενα γκολ στις αρχές του παιχνιδιού και άλλα δύο στο τελευταίο 15λεπτο του παιχνιδιού, ο Ακρίτας Κορώνης νίκησε τον Ηρακλή με 3-0.

Ετσι ο Τάκης Δρούγας που αντικατέστησε τον Σπύρο Τσίκινη στον πάγκο στα μέσα της εβδομάδας, έκανε ντεμπούτο με το... δεξί.
Η ομάδα της Κορώνης με αυτή τη νίκη διατηρήθηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Ηρακλής βρίσκεται στην 9η θέση με 14 βαθμούς.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ό λεπτό ο Μουτζούρης και ακολούθησαν άλλα δύο γκολ, στο 76’ με τον Πεΐδη και τον Τσελάι στο 84’, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγώνα.
Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Αράπης με βοηθούς διαιτητές τους Τσοπανάκη, Γαϊτάνη.
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Βαρβεράκης, Παναγιωτόπουλος, Κουτσουμπός, Φέστας, Μουτζούρης (90’ Σαρέλας), Ψυχογιάννης (77’ Σταμάτης), Τσάνι (90’ Λαμπρόπουλος), Ρουμελιώτης (77’ Τσελάι), Πεΐδης, Παπαθεοδώρου, Χοτζόλι.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλάμαρας, Χατζίου, Κοσμόπουλος, Βαΐτσης, Παπαδέας, Κορδώνης (30’ Δαρσακλής), Ψωρομύτης, Χριστόπουλος (66’ Μαρίνος), Φυκούρας, Μιχαλόπουλος, Τζάννες (73’ Κωνσταντόπουλος).

Φωτό: Χρυσοβαλάντη Λευτάκη