Τετάρτη, 03 Απρίλιος 2013 19:27

Ασπρόχωμα και Αρφαρά έβγαλαν την υποχρέωση των 2 λεπτών

Το παιχνίδι της Α' τοπικής ανάμεσα στο Ασπρόχωμα και τον Αστέρα Αρφαρών που είχε διακοπεί λόγω επεισοδίων στις 2 Φεβρουαρίου, ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία.
Θυμίζουμε, πως αρχικά οι δύο ομάδες είχαν τιμωρηθεί από την ΕΠΣΜ με αφαίρεση δύο βαθμών, αλλά μετά την δικαίωση του Ασπροχώματος από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ, επιστράφηκαν οι δύο βαθμοί και το ματς συνεχίστηκε χθες από το σημείο που είχε διακοπεί, δηλαδή από το 91'.
Σήμερα λοιπόν παίχθηκαν δύο λεπτά αγώνα, με το κλίμα σαφώς πιο ήρεμο από την προηγούμενη φορά.
Οι δύο ομάδες δεν είχαν καμιά διάθεση να προσπαθήσουν να αλλάξουν το σκορ. Κράτησαν από ένα λεπτό τη μπάλα στα πόδια η κάθε μία, οι παίκτες των δύο ομάδων έδωσαν τα χέρια και αποχώρησαν από το γήπεδο.
Το τελικό σκορ είναι λοιπόν το 1-0 υπέρ του Ασπροχώματος, το οποίο είχε διαμορφωθεί στις 2 Φεβρουαρίου. Με τους τρεις σημερινούς βαθμούς το Ασπρόχωμα έφτασε τους 29 και ανέβηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, καθώς πέρασε την Μεθώνη που έχει 28 βαθμούς.
Διαιτητής των δύο λεπτών του χθεσινού αγώνα (δεν χρειάστηκε φυσικά να σφυρίξει καμία φορά) ήταν ο Κότσαρης και βοηθοί οι Γκούμας, Ταβουλαρέας.
Για την ιστορία, ακολουθούν οι συνθέσεις των δύο ομάδων στο σημερινό δίλεπτο ματς.
ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ: Καστριτσέας, Τσορώνης, Ζαφειρόπουλος, Σ. Φουρναράκος, Μουράτι, Χ. Φουρναράκος, Π. Ηλιόπουλος, Θεωδορόπουλος, Καραχάλιος, Αρ. Ηλιόπουλος, Φρέσκος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Λυμπερόπουλος, Κ. Φέστας, Ματθαίος, Σ. Φέστας, Τσιλίκος, Λάγιος, Γιαννακούντζος, Σακκάς, Καπόγλης, Θανόπουλος, Βανικιώτης.