Τετάρτη, 28 Φεβρουαρίου 2024 17:20

Α' ΤΟΠΙΚΗ: Στις καθυστερήσεις απέφυγε την ήττα ο Μιλτιάδης στην Κυπαρισσία - Τα αποτελέσματα

"Χρυσό" βαθμό πήρε στις καθυστερήσεις ο Μιλτιάδης στην Κυπαρισσία από τον ΑΟΚ με σκορ 1-1, στην εμβόλιμη 21η αγωνιστική της Α' τοπικής.

Ετσι η ομάδα του Πύργου διατήρησε το +7 από τη δεύτερη θέση, εννέα αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.
Ο ΑΟΚ προηγήθηκε νωρίς με κεφαλιά του Θώδη και κρατούσε το προβάδισμα μέχρι τις καθυστερήσεις, παρά την πίεση και τις ευκαιρίες που έχασε ο Μιλτιάδης.
Ομως στο 95' ο Πολίμος σούταρε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο ΑΘανασόπουλος με πλασέ έγραψε το 1-1.
Στη συνέχεια η Κυπαρισσία ζήτησε πέναλτι, ενώ γενικώς έμεινε με παράπονα από τη διαιτησία του κ. Καυκά και το ματς ολοκληρώθηκε με ένταση και αποβολές.
Ο Πάμισος επέστρεψε στις επιτυχίες μιας και νίκησε με 3-0 το Διαβολίτσι στο Μελιγαλά, ενώ ο Πανθουριακός επικράτησε με 3-2 τη Μεθώνη.
Σημαντικές νίκες στη μάχη της παραμονής πήραν Τέλλος Αγρας και Θύελλα Χαρακοπιού επί Σπερχογείας και Ηρακλή Καλαμάτας αντίστοιχα, ενώ η Κορώνη έφυγε με το διπλό από το "Π. Μπαχράμης" (4-2 τη Ράχη).