Δευτέρα, 01 Απριλίου 2024 15:20

ΠΑΜΙΣΟΣ – ΜΕΘΩΝΗ 2-0: Στο κυνήγι της 2ης θέσης

Στην 3η θέση της βαθμολογίας, δύο βαθμούς πίσω από τον 2ο Πανθουριακό που δεν έχει κάνει ακόμα το ρεπό του διατηρήθηκε ο Πάμισος, που πανηγύρισε τη νίκη με 2-0 κόντρα στον ΑΟ Μεθώνης.

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και κρατώντας το πολύτιμο “μηδέν” στην άμυνα, οι Νησιώτες έφτασαν στην 16η νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Πριν καν συμπληρωθούν 15 λεπτά παιχνιδιού ο Κοντομανωλόπουλος νίκησε τον Οικονομόπουλο για το 1-0, ενώ στο 57' ο Υμεράσι “κλείδωσε” την υπόθεση νίκη για την ομάδα του.
ΠΑΜΙΣΟΣ (Νίκος Γεωργακλής): Τρακάκης, Αριστομενόπουλος, Κράκουλι, Μπορχάν, Φιλόπουλος, Υμεράσι, Τιμπλαλέξης, Δεμπεγιώτης (71' Ντίσα), Πετρουλάκης (80' Ευθύμης Βλάχος), Παπαδόπουλος (60' Αθανασόπουλος), Κοντομανωλόπουλος (71' Στάθης Βλάχος).
ΜΕΘΩΝΗ (Βασίλης Κοσυφολόγος): Οικονομόπουλος, Παρασκευόπουλος, Παυλόγιαννης (68' Μίχος), Τσιμικλής, Δήμος, Τσάνε (60' Ψυχάρης), Μάραντος, Μέμα (80' Τσαγκάρης), Ζόμπολος, Καραγλάνης, Μπεγέτης.