Τετάρτη, 15 Μαϊος 2024 15:31

Ολα μηδέν στο Καλαμάτα - Ιωνικός!

Τον δεύτερο βαθμό της στα πλέι οφ του β' ομίλου της Super League 2 πήρε η Καλαμάτα, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον Ιωνικό, στο ματς που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο Δημοτικό Στάδιο.

Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία με τους Νικαιώτες σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα και η τρίτη στη σεζόν, καθώς χωρίς νικητή είχε τελειώσει το ματς του πρωταθλήματος στη μεσσηνιακή πρωτεύουσα. Τρία 0-0 δηλαδή σε τέσσερις αγώνες φέτος με τον Ιωνικό, που είχε κερδίσει στον πρώτο γύρο με ανατροπή (3-2). Το σημερινό 0-0 μαρτυρά και την εικόνα της αναμέτρησης. Ενα ματς χωρίς ρυθμό, φάσεις και συγκινήσεις, που έγινε δίχως την παρουσία θεατών λόγω τιμωρίας της έδρας για μία αγωνιστική. Οι δύο ομάδες έχουν τεθεί εκτός στόχων και θα έλεγε κανείς ότι έκαναν σήμερα αγγαρεία και το 0-0 ήρθε φυσιολογικά.

To Live του ματς

Τελείωσε το ματς. Καλαμάτα - Ιωνικός 0-0

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, ο Σαλίνας σούταρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει στον Καρασαλίδη και να φεύγει κόρνερ και ενώ είχε πέσει στα πόδια του παίκτη του Ιωνικού και ο γκολκίπερ Κόβαλ.

Οδεύουμε προς το φινάλε, με το 0-0 να παραμένει στο Δημοτικό Στάδιο.

86' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Γκαρντάφσκι στη θέση του Γκίνη.

84' Ολοκληρώνει τις αλλαγές η Καλαμάτα. Ο Μουζάκης στη θέση του Πασά.

Παραμένει το 0-0, χωρίς φάσεις και συγκινήσεις το ματς.

76' Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Μόζερ στη θέση του Λόπεζ.

68' Τριπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Βγαίνουν Κατάλντι, Ακόστα, Ματέους Αλβες και μπαίνουν οι Κωνσταντινόπουλος, Γρίβας και Κάνιας.

63' Δεύτερη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Σερπέζης στη θέση του Ιωαννίδη, ενώ έχουμε διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

60' Κίτρινη κάρτα στον Σαλίνας.

58' Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Λινάρδος στη θέση του Δρίτσα.

50' Αστοχο σουτ Βαλεριάνου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Καλαμάτα - Ιωνικός 0-0

36' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά, για τον Πασά της Καλαμάτας.

35' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, τη βλέπει ο Ντάουντα του Ιωνικού.

27' Σουτ Λόπεζ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Σαλίνας από δεξιά έκοψε στη μεγάλη περιοχή για τον Γιακουμάκη, που σούταρε λίγο άουτ από το κάθετο δοκάρι.

19' Αντεπίθεση Ιωνικού, με τον Ντάουντα να αποφεύγει τους αμυντικούς και να σουτάρει άουτ από το κάθετο δοκάρι.

18' Σε αντεπίθεση τρεις με τρεις η Καλαμάτα, ο Ακόστα έδωσε αριστερά στον Πασά, που σούταρε μέσα από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα.

17' Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στην Καλαμάτα και τον Ιωνικό, χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

6' Μακρινό σουτ Λόπεζ έδιωξε ο Χριστοδούλης

Ξεκίνησε ο αγώνας που δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον για τις δύο ομάδες, οι οποίες έχουν τεθεί εδώ και καιρό εκτός διεκδίκησης του τίτλου. Η Καλλιθέα είναι από την περασμένη Πέμπτη και μαθηματικά πρωταθλήτρια στον β' όμιλο.

Το ματς θα διεξαχθεί δίχως την παρουσία θεατών, λόγω τιμωρίας της έδρας της "Μαύρης Θύελλας".

Το "Notosport" βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Kόβαλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Στρούγγης, Καρασαλίδης, Κωστούλας, Κατάλντι, Ματέους Αλβες, Λόπεζ, Ακόστα, Πασάς.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Χριστοδούλης, Σαλίνας, Ντάουντα, Γιακουμάκης, Γκίνη, Ιωαννίδης, Οικονομόπουλος, Σόουζα, Μπορταγκαράι, Δρίτσας, Ζάχαβι.