Τρίτη, 18 Νοέμβριος 2014 19:07

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Κανονικά γίνονται οι αγώνες το Σαββατοκύριακο στις 4 κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Κανονικά γίνονται οι αγώνες το Σαββατοκύριακο στις 4 κατηγορίες

Κανονικά θα διεξαχθούν τα πρωταθλήματα το προσεχές Σαββατοκύριακο στη Μεσσηνία, μιας και μέχρι σήμερα η ΕΠΣΜ
δεν είχε επίσημη ενημέρωση που να απαγορεύει την αγωνιστική δραστηριότητα.


Ετσι θα υπάρχει δράση και στις τέσσερις τοπικές κατηγορίες και στο παιδικό πρωτάθλημα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου:

Α' ΤΟΠΙΚΗ - 11η αγωνιστική
Σάββατο 22/11
Κυπαρισσία - Σπερχογεία
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Κυριακή 23/11
Εράνη - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Πάμισος - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας",  3 μ.μ.
Διαβολίτσι - Ανδρούσα
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Δώριο - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ - 10η αγωνιστική
Σάββατο 22/11
Ομόνοια - Κεραυνός Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας",  3 μ.μ.
Μεθώνη - Χώρα
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Χανδριναϊκός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Κυριακή 23/11
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Νέος Αρις
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Αμφεια - Μιλτιάδης
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Πανθουριακός - Αίαντας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ (Κορδίας), 3 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος - 9η αγωνιστική
Σάββατο 22/11
Ατρόμητος Πλατύ - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.
Κυριακή 23/11
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Πράσινα Πουλιά - Καλό Νερό
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Αιθαία - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - Αστέρας Βαλύρας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ (Κορδίας), 6 μ.μ.
Δευτέρα 24/11
ΑΕΚ Καλαμάτας - Πατίστα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

2ος όμιλος - 9η αγωνιστική
Σάββατο 22/11
Ολυμπιακός Ανάληψης - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
ΠΑΟΚ - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Δόξα Καλαμάτας - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Κυριακή 23/11
Πανιώνιος Καλαμάτας - Ακαδημίας Πάμισος
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Α.Ε. Μάνης - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Στενωσιά - Καλλιθέα
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος - 3η αγωνιστική
Σάββατο 22/11
Λογγά - Αχιλλέας Αβραμιού
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Κυριακή 23/11
Χατζή - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.

2ος όμιλος - 3η αγωνιστική
Σάββατο 22/11
Πανευαϊκός - Ικαρος
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Θύελλα Παραλίας - Ατρόμητος Καλαμάτας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ (Κορδίας), 3 μ.μ.
Κυριακή 23/11
Βέργα - Διόδια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.

3ος όμιλος - 4η αγωνιστική
Κυριακή 23/11
Α.Σ. Φυτειάς - Δαναός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Δευτέρα 24/11
Ερμής - Θησέας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - 6η αγωνιστική
Σάββατο 22/11
1ος όμιλος
Πράσινα Πουλιά - Δαναός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Α.Ε. Μάνης - Μεσσηνιακός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ (Κορδίας), 11 π.μ.
Δόξα Καλαμάτας - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.
2ος όμιλος
Ασπρόχωμα - Αίαντας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Α.Ο. Φαραί - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
3ος όμιλος
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πάμισος
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Ανδρούσα - Ομόνοια
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
4ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου - Μιλτιάδης
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Μεθώνη
Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.
5ος όμιλος - 4η αγωνιστική
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Δώριο
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Εράνη - Διαβολίτσι
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.




  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ