Τετάρτη, 03 Δεκέμβριος 2014 20:17

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ 2-2: Ισοπαλία με φοβερό β' ημίχρονο

Ηρακλής Καλαμάτας και Χανδριναϊκός (φωτό) αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο εξ αναβολής παιχνίδι της Α1 τοπικής που έγινε χθες στο γήπεδο «Π. Μπαχράμης». Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και φτωχό σε φάσεις όμως στο δεύτερο το θέαμα ήταν εντυπωσιακό.

Ο Ηρακλής έχασε την πρώτη κλασική ευκαιρία με τον Παπακωνσταντίνου στο 48' και στο 51' ο Καραμπάτσος τελείωσε με φοβερό σουτ μια ωραία αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και πέτυχε το 1-1.
Στο 59' ο Παπακωνσταντίνου ισοφάρισε με κοντινό πλασέ για τον Ηρακλή ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Τζ. Παπαδέας έχασε σημαντική ευκαιρία για το 2-1.
Στο 70' ο Κοντός βρέθηκε τετατετ με τον Μητσέα αλλά πλάσαρε άουτ και στο 75' έγινε το 1-2 και πάλι με τον Καραμπάτσο, μετά από πάσα ακριβείας του Κοντού.
Ο Ηρακλής έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Γλελγκέρια στο 78' (έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ι. Λύρας) και τελικά ισοφάρισε με τον Παπαδέα στο 82', μετά από ωραία σέντρα του Κωνσταντινίδη. Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν μια ακόμη καλή στιγμή με τον Παπακωνσταντίνου στο 88'.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νίκας με βοηθούς τους Καρβούνη και Παλλαδινό.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μητσέας, Λόγγρος, Κωνσταντόπουλος, Κατσαρός, Διαμαντής, Παπακωνσταντίνου, Μάρης, Φυκούρας (38' λ.τ. Μουρούφας), Τζ. Παπαδέας, Γκελγκέρια, Κωνσταντινίδης.
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ: Π. Νικητόπουλος, Τσώνης, Κουφός, Μπάλας, Ι. Λύρας, Φωτόπουλος, Κοτσίρης (90' Σ. Λύρας), Κοντός, Καλδής, Καραμπάτσος (84' Κοκάι), Καραταράκης.