Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2024 19:52

Καλαμάτα - Παναργειακός 2-1: Δείτε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης (βίντεο)

Με γκολ του Χερόνιμο Μπαράλες στο 5ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Καλαμάτα νίκησε 2-1 τον Παναργειακό στο Δημοτικό Στάδιο και φιγουράρει στην κορυφή του β' ομίλου της Super League 2, όντας η μόνη ομάδα που έχει το απόλυτο μετά από δύο αγωνιστικές.

H "Mαύρη Θύελλα" βρήκε και πάλι γκολ νίκης στο φινάλε, όπως είχε συμβεί και στην πρεμιέρα στα Χανιά (με τον Ντιγκινί στο 92’) και ενώ νωρίτερα είχε δοκάρι με τον Ριένστρα στο 72’ και άλλες ακόμα μεγάλες ευκαιρίες, σε ένα επιθετικό μονόλογο στο β’ ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο ο Καρμέλο Αλγκαρανάζ έστησε δύο φορές την μπάλα στην... άσπρη βούλα (στο 9’ και στο 31’), αλλά σκόραρε μόνο στο 9’ και στο 17’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Κωστίκα.