Τετάρτη, 10 Απρίλιος 2013 16:38

Αποκλείστηκε από το κύπελλο ο Μεσσηνιακός, έχασε 1-0 από τον Ατρόμητο Λάππα

Ο Μεσσηνιακός γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Ατρόμητο Λάππα στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Μεσσηνίας στον Κορδία και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Ο Μεσσηνιακός έμεινε με 10 παίκτες στο 75' λόγω άδικης αποβολής του Ι. Καλογερόπουλου και στο 82' ο Μπίζος πέτυχε το γκολ της νίκης για τον Ατρόμητο. Μετά το τέλος του αγώνα οι «πράσινοι» εξέφρασαν έντονα παράπονα στο διαιτητικό τρίο.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90' 0-1 τελικό

88' Παραμένει το 0-1, τελευταίες προσπάθειες του Μεσσηνιακού.

82' 0-1. Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ, όταν ο Α. Βέρρας έκανε μια σέντρα - σουτ, ο Μπίζος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με πλασέ πέτυχε το 0-1.

75' Κόκκινη στον Ι. Καλογερόπουλο, με 10 παίκτες συνεχίζει ο Μεσσηνιακός. Ο παίκτης των «πράσινων» έκανε ωραία προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή και φάνηκε να ανατρέπεται από τον Κυριαζόπουλο. Ο διαιτητής όμως όχι μόνο δεν είδε παράβαση αλλά απέβαλε τον παίκτη του Μεσσηνιακού με δεύτερη κίτρινη, εκτιμώντας ότι έκανε θέατρο.

69' Ο Χ. Βέρρας έβγαλε κάθετη στην Ζαφείρη που μπήκε από δεξιά αλλά σούταρε άουτ.

61' Ο Αντ. Καλοερόπουλος εκτέλεσε με πάσα ένα κόρνερ στον Αργυρόπουλο, αυτός σούταρε δυνατά αλλά απόκρουσε δύσκολα ο γκολκίπερ σε κόρνερ. Καλή ευκαιρία για τον Μεσσηνιακό.

54' Σέντρα του Αντ. Καλογερόπουλου, ο Τσουλάκος έκανε ωραία προσπάθεια και σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

52' Σουτ του Ζαφείρη για τους φιλοξενούμενους, δύσκολη απόκρουση του Νιάρχου σε κόρνερ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

45' Τελείωσε 0-0 το πρώτο ημίχρονο. Μέτριο παιχνίδι με λίγες φάσεις με τον Μεσσηνιακό όμως να έχει την καλύτερη ευκαιρία μέχρι τώρα με την κεφαλιά του Δασκαλάκη στο 37'. Το β΄μέρος αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

37' Κόρνερ του Αντώνη Καλογερόπουλου, σκαστή κεφαλιά του Δασκαλάκη και δύσκολη απόκρουση του γκολκίπερ του Ατρόμητου σε κόρνερ.

23' Παραμένει το 0-0. Μοιρασμένο το ματς ανάμεσα σε δύο σχεδόν ισοδύναμες ομάδες.

11' Σέντρα του Αντ. Καλογερόπουλου από αριστερά,ο Μπεγέτης έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε περίπου ένα μέτρο άουτ.

7' Πιο δυνατά μπήκε στο ματς ο Μεσσηνιακός που κέρδισε 3 κόρνερ που πέρασαν αναξιοποίητα.

2' Το παιχνίδι είναι νοκ άουτ, πράγμα που σημαίνει ότι σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσουν παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

1' Ξεκίνησε στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία το ματς του Μεσσηνιακού με τον Ατρόμητο Λάππα, για την 1η φάση του κυπέλλου Ερασιτεχνών.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Νιάρχος, Ι. Καλογερόπουλος, Αντ. Καλογερόπουλος, Αρβανίτης, Κουρεντζής, Δασκαλάκης, Κωνσταντόπουλος, Αργυρόπουλος, Αθανασόπουλος, Τσουλάκος, Μπεγέτης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Τζουραμάνης, Χ. Βέρρας, Μπίζος, Σανδραβέλης, Νικολόπουλος, Κυριαζόπουλος, Παναγιωτόπουλος (69' Ζέλιος), Ντόμας, Λαθύρης, Ν. Γραμματικόπουλος, Γ. Γραμματικόπουλος (65' λ.τ. Α. Βέρρας).