Κυριακή, 07 Δεκέμβριος 2014 12:06

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Γ' εθνικής, μαζί με τον Παναργειακό, βρίσκεται πλέον η Καλαμάτα, μετά την νίκη της στη Μαγούλα με 1-0 με το γκολ του Δημητριάδη. Η Δόξα Μανωλάδας έχασε από τη Βάρδα 2-1 ενώ το Αργος νίκησε 1-0 την Αχαίκή
Στη βαθμολογία Καλαμάτα και Παναργειακός είναι στην κορυφή με 20 βαθμούς

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΝΙΚΗ - ΧΡΥΣΑΦΙ για τη "Μαύρη Θύελλα" στη Μαγούλα, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Πέτρος Δημητριάδης με κεφαλιά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους

91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Μαγούλας με τον Τσούπρο, ο Σκαρλάτος έδωσε τη λύση απομακρύνοντας την μπάλα σε μία πολύ δύσκολη στιγμή

88' Σε άλλο ματς του ομίλου Βύζας - Λουτράκι 0-0 λίγο πριν από τη λήξη

86' Τρίτη αλλαγή ο Πολυχρόνης στη θέση του Τσάτσου. Υπάρχουν πληροφορίες για έναν ελεαρά τραυματία, θα τις επιβεβαιώσουμε σε λίγο

82' Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Δημητριάδη, δεύτερη αλλαγή πραγματοποιεί ο Νίκος Κουρμπανάς

81' Ο Τσαπάρας στη θέση του Μπέχλη, δεύτερη αλλαγή του Αστέρα Μαγούλας

79' Αποβολή του Μουρούτσου, μένουν και οι γηπεδούχοι με δέκα παίκτες, καθώς ο αρχηγός τους έπιασε την μπάλα με το χέρι

70' Ηρέμησε κάπως η κατάσταση στις εξέδρες, μετά από ένα 5λεπτο μεγάλης έντασης

68' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν, όταν ο Τσακώνης που μπήκε στη θέση του Κλήμη μπήκε από δεξιά στην περιοχή και πλάσαρε, όμως ο Πάππος απέκρουσε με τα πόδια κρατώντας το 0-1.

68' Επεισόδια απειλούνται στη Μαγούλα. Οι Μεσσήνιοι φίλαθλοι διαμαρτυρήθηκαν για την απόφαση του Γκάμαρη να μη δείξει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο Μουρούτσο για πολύ σκληρό φάουλ στον Καλαντζή που σε κάθε περίπτωση σήκωνε κάρτα

66' Ενταση αυτή τη στιγμή στις εξέδρες ανάμεσα σε οπαδούς των δύο ομάδων!

62' Kίτρινη κάρτα στο Μουρούτσο, νωρίτερα την είχε δει και ο Κλήμης του Αστέρα Μαγούλας

55' Πρώτη αλλαγή για τη "Μαύρη Θύελλα" ο Κουντάνης παίρνει τη θέση του Ζάρκου

50' Η Καλαμάτα ανοίγει το σκορ από στημένη φάση. Ο Τσάτσος εκτέλεσε ένα φάουλ προς την αντίπαλη περιοχή, όπου ο Δημητριάδης με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα πρώτα στο κάθετο δοκάρι και μετά τα δίχτυα, δίνοντας το προβάδισμα στην ασπρόμαυρη ομάδα.

49' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1 με κεφαλιά του Δημητριάδη!

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο εδώ στη Μαγούλα, χωρίς τέρματα. Οι οπαδοί της "Μαύρης Θύελλας" αποδοκιμάζουν το διαιτητή Γκάμαρη για την αποβολή του Μαρτίνου. Ζόρικο αναμένεται το δεύτερο μέρος, καθώς η Καλαμάτα έχει μείνει με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Μαρτίνου στο 37'

40' Ο Νίκος Κουρμπανάς πέρασε αριστερό μπάκ τον Σκαρλάτο και τράβηξε στο κέντρο της άμυνας το Λουμπαρδέρα. Με δέκα συνεχίζει η "Μαύρη Θύελλα" στη Μαγούλα μετά την αποβολή του Μαρτίνου με 2η κίτρινη κάρτα. Σε άλλο ματς του ομίλου Ερμής Κυβερίου - Αιολικός 1-2

37' Αποβολή του Μαρτίνου, η Καλαμάτα μένει με δέκα παίκτες στον αγωνιστικό χώρο, καθώς ο νεαρός πλάγιος αμυντικός σταμάτησε με τα χέρια τον Επιτροπάκη σατο χώρο του κέντρου, πριν ο τελευταίος ξεχυθεί στην αντεπίθεση...

31' Κάρτα στον Χριστοφιλέα για φάουλ μακριά από την περιοχή της Καλαμάτας, σε φάση που είχε ξεκινήσει από κόρνερ της μεσσηνιακής ομάδας

29' Πρώτη κίτρινη στο ματς, τη βλέπει ο Μαρτίνος

28' Απευθείας φάου του Καλαντζή, ο Ζώντος μπλοκάρει σωστά τοποθετημένος

25' Φάουλ - σέντρα του Καλαντζή από αριστερά, ο Ζάρκος πιάνει χωρίς ισορροπία την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και αστοχεί

19' Εξυπνη μπαλιά του Δημητριάδη για το Νιφορόπουλο ο Ζόντος βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε την μπάλα. Παραμένει το 0-0 στη Μαγούλα σε ένα ισορροπημένο πρώτο 20λεπτο

17' Οι παίκτες της "Μαύρης Θύελλας" αλλάζουν πολλές πάσες στην προσπάθειά τους να ανοίξουν την αντίπαλη άμυνα

9' Ο Επιτροπάκης σουτάρει από πλάγια θέση αλλά αστοχεί στην πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων

4' Ο Νιφορόπουλος μπήκε από δεξιά στην αντίπαλη περιοχή μετά από μπαλιά του Σκαρλάτου αλλά δεν έκανε καλή επιλογή σουτάροντας άουτ στην έξω πλευρά των διχτύων

Ο διαιτητής Γκάμαρης (Αθηνών) μόλις σφύριξε την έναρξη. Περίπου 150 Μεσσήνιοι στις εξέδρες, ακούγονται πολύ περισσότερο από τους φίλους τω ν γηπεδούχων

Ζώντος, Κλήμης, Τσαγκάρης, Βασιλείου, Τσούπρος, Δημόπουλος, Μπεχλής, Μουρούτσος, Στίλα, Επιτροπάκης, Ανδριανόπουλος, η ενδεκάδα του Αστέρα Μαγούλας

Η σύνθεση της "Μαύρης Θύελλας": Πάππος, Νιφορόπουλος, Μαρτίνος, Χριστοφιλέας, Σκαρλάτος, Ζάρκος, Σκάρος, Λουμπαρδέας, Τσάτσος, Δημητριάδης, Καλαντζής.

Καλησπέρα από τη Μαγούλα. Θα περιγράψουμε ζωντανά από εδώ την αναμέτρηση Αστέρας Μαγούλας - Καλαμάτα για το πρωτάλημα της Γ' Εθνικής.