Τρίτη, 09 Δεκέμβριος 2014 18:38

Το Σάββατο το ντέρμπι Μεσσηνιακός - Πάμισος, το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το προσεχές Σάββατο θα διεξαχθεί το πιο σπουδαίο παιχνίδι της Α' τοπικής που είναι αυτό του πρωτοπόρου Παμίσου με τον Μεσσηνιακό στην Καλαμάτα. Η Κυπαρισσία αγωνίζεται την Κυριακή με το Δώριο στην έδρα της.


Στην Α1 τοπική ο Πανθουριακός δοκιμάζεται στην Καλαμάτα με τον Κεραυνό την Κυριακή το απόγευμα, ενώ για το Σάββατο είναι προγραμματισμένο το καλαματιανό ντέρμπι Ομόνοια - Ηρακλής.
Στη Β' τοπική υπάρχουν ντέρμπι κορυφής και στους δύο ομίλους.
Στον πρώτο ο Ατρόμητος Πλατύ παίζει με την Αναγέννηση Παραλίας το Σάββατο και στον δεύτερο η Αβία φιλοξενεί τη Θύελλα Χαρακοπιού την Κυριακή.
Αγωνιστική δράση υπάρχει επίσης και στη Γ' τοπική και το παιδικό πρωτάθλημα. Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

14η αγωνιστική

Σάββατο 13/12

Ακρίτας Κορώνης - Εράνη
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Πάμισος
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Διαβολίτσι - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/12

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Ανδρούσα - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Τέλλος Αγρας - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Δώριο
Γήπεδο Κυπαρισσίας. 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

13η αγωνιστική

Σάββατο 13/12

Παπαφλέσσας Χώρας - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Ομόνοια - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 14/12

Νέος Αρις - Μιλτιάδης
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Παπαφλέσσας Αμφειας
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Κεραυνός Καλαμάτας - Πανθουριακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Ρεπό: Αίαντας

Β' ΤΟΠΙΚΗ - 1ος όμιλος
12η αγωνιστική

Σάββατο 13/12

Αστέρας Μικρομάνης - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Καλό Νερό - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Αστέρας Βαλύρας - Πατίστα
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
Πράσινα Πουλιά - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/12

Αιθαία - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 13/12

Ακαδημία Πάμισος - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/12

Πανιώνιος - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Αβία - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.
Καλλιθέα - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Μάνη - Στενωσιά
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ - 1ος όμιλος

Σάββατο 13/12

Νέστορας Πύλου - Λογγά
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.
Α.Ε. Γαργαλιάνων - Αχιλλέας Αβραμιού
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Ρεπό: Χατζή

2ος όμιλος

Σάββατο 13/12

Διόδια - Ικαρος
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Θύελλα Παραλίας - Πανευαϊκός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κυριακή 14/12

Βέργα - Ατρόμητος Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.

3ος όμιλος

Κυριακή 14/12

Α.Σ. Φυτειάς - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.

Δευτέρα 15/12
Νέδουσα Αλαγονίας - Δαναός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

Τετάρτη 17/12

Α.Ο. Φυτειάς - Ερμής
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.
Ρεπό: Θησέας

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σάββατο 13/12

1ος όμιλος

Δόξα Καλαμάτας - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Μάνη - Δαναός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

2ος όμιλος

Αστέρας Αρφαρών - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Α.Ο. Φαραί - Αίαντας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

3ος όμιλος

Θησέας - Ομόνοια
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 9 π.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Ανδρούσα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 1 μ.μ.

4ος όμιλος

Παπαφλέσσας Χώρας - Μεθώνη
Γήπεδο Χώρας, 11 π.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.

5ος όμιλος

Εράνη - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Φιλιατρών, 10.30 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ