Πέμπτη, 11 Δεκέμβριος 2014 13:02

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Η Ερμιονίδα θα υποδεχθεί την ΑΕΚ - το πρόγραμμα των αγώνων

Γράφτηκε από τον

Μια ακόμη νίκη θέλει να προσθέσει στο ενεργητικό της η ΑΕΚ η οποία θα παίξει στο Κρανίδι κόντρα στην Ερμιονίδα, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου, του πρωταθλήματος της Β' εθνικής κατηγορίας, ενώ σημαντικό είναι και το ματς στη Ριζούπολη μεταξύ του Απόλλωνα και των Χανίων.

Στο 2ο όμιλο το παιχνίδι με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι αυτό στη Ζάκυνθο μεταξύ της τοπικής ομάδας και της πρωτοπόρου Λαμίας. Συνοπτικά το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής για τον 1ο και 2ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β' εθνικής κατηγορίας έχει ως εξής:

1ος όμιλος

 

Κυριακή 14 Δεκεμβρίου

Δημ. Γυμν. Ταύρου 15:00 Φωστήρας-Ηρακλής Ψαχνών

Δημ. Γηπ. Κρανιδίου 15:00 Ερμιονίδα-ΑΕΚ (OTE TV)

Δημ. Στ. Αιγίου 15:00 Παναιγιάλειος-Αχαρναϊκός

Δημ. Γηπ. Γάλλου 15:00 Επισκοπή-Πανηλειακός

Παμπελοννησιακό 15:00 Παναχαϊκή-Καλλιθέα

Γηπ. Ριζούπολης 18:00 Απόλλων Σμύρνης-Χανιά (OTE TV)

Ρεπό: Άλιμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

==========

ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. ΑΕΚ 6 6-0-0 2-0-0 4-0-0 17-3 18

2. Χανιά 7 5-1-1 3-0-1 2-1-0 9-4 16

3. Παναχαϊκή 6 5-0-1 2-0-1 3-0-0 15-7 15

4. Απόλλων Σμύρνης 7 4-1-2 3-0-0 1-1-2 13-7 13

5. Παναιγιάλειος 7 3-2-2 1-1-1 2-1-1 6-4 11

. Ερμιονίδα 6 3-2-1 2-1-0 1-1-1 5-4 11

7. Αχαρναϊκός 7 2-3-2 1-1-2 1-2-0 8-7 9

8. Ηρακλής Ψαχνών 7 2-1-4 2-1-1 0-0-3 5-9 7

9. Άλιμος 7 0-5-2 0-2-1 0-3-1 3-6 5

10. Επισκοπή 6 1-1-4 1-1-2 0-0-2 6-14 4

. Φωστήρας 6 1-1-4 0-1-2 1-0-2 5-9 4

12. Καλλιθέα 6 0-2-4 0-2-1 0-0-3 3-10 2

13. Πανηλειακός 6 0-1-5 0-0-3 0-1-2 6-17 1

 

2ος όμιλος

 

Παρασκευή 12 Δεκεμβρίου

Δημ. Στ. Άμφισσας 16:00 Φωκικός-Αγροτικός Αστέρας (OTE TV)

Δημ. Στ. Καρδίτσας 18:00 Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής (OTE TV)

 

Σάββατο 13 Δεκεμβρίου

Δημ. Στ. Ζακύνθου 15:00 Ζάκυνθος-Λαμία (OTE TV)

Δημ. Στ. Σερρών 15:00 Εθνικός Γαζώρου-Απόλλων Καλαμαριάς

 

Κυριακή 14 Δεκεμβρίου

ΕΑΚ Βόλου 15:00 Ολυμπιακός Βόλου-Τύρναβος

ΔΑΚ Κατερίνης 15:00 Πιερικός-Αιγινιακός

Ρεπό: Λάρισα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

==========

ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. Λαμία 7 6-1-0 4-0-0 2-1-0 10-2 19

2. Ηρακλής 6 5-1-0 1-1-0 4-0-0 7-1 16

. Ζάκυνθος 6 5-1-0 3-0-0 2-1-0 10-1 16

4. Λάρισα 5 4-1-2 2-1-0 2-0-2 8-3 13

5. Ολυμπιακός Βόλου 7 3-1-3 2-0-1 1-1-2 8-8 10

6. Αναγέννηση Καρδ. 6 2-1-3 1-1-1 1-0-2 4-8 7

. Αιγινιακός 7 2-1-4 2-0-2 0-1-2 3-5 7

. Αγροτικός Αστέρας 6 2-1-3 1-1-1 1-0-2 4-7 7

8. Απόλλων Καλαμαριάς 6 1-2-3 1-2-0 0-0-3 3-6 5

. Πιερικός 7 1-2-4 1-0-2 0-2-2 1-7 5

11. Εθνικός Γαζώρου 6 0-4-2 0-3-1 0-1-1 1-3 4

12. Φωκικός 6 0-3-3 0-1-2 0-2-1 3-6 3

. Τύρναβος 7 0-3-4 0-1-3 0-2-1 1-6 3

πηγη ΑΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ