Παρασκευή, 19 Δεκέμβριος 2014 17:32

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: Το αναλυτικό πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής και του β΄ γύρου

Γράφτηκε από τον

Ανακοινώθηκε από τη Σούπερ Λίγκα το αναλυτικό πρόγραμμα του β΄ γύρου του πρωταθλήματος, καθώς και της -αναβληθείσας- 11ης αγωνιστικής, η οποία θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 10-11 Ιανουαρίου. Η κανονική περίοδος ολοκληρώνεται στις 10 Μαϊου, ενώ προβλέπονται δύο εμβόλιμες αγωνιστικές, στις 14-15 Ιανουαρίου (18η) και στις 4-5 Φεβρουαρίου (22η).

Σε ό,τι αφορά τα ντέρμπι του δεύτερου γύρου, το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός θα γίνει την Κυριακή 8/2 (19:30), το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός την Κυριακή 22/2 (19:30), ενδιάμεσα στους δύο αγώνες των «ερυθρολεύκων» με τη Ντνίπρο για το Γιουρόπα Λιγκ, ενώ το Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ θα γίνει την Κυριακή 8/3 (19:30). Σημειώνεται ότι τις δύο τελευταίες αγωνιστικές (3 και 10 Μαϊου) όλοι οι αγώνες θα αρχίσουν ταυτόχρονα στις 19:00.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας:

11η αγωνιστική (εξ αναβολής)

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/1/15

15:00 Βέροια-Καλλονή Δημ. Στάδιο Βέροιας

17:15 Πλατανιάς-Πανιώνιος Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

19:30 Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/1/15

15:00 Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. Παναιτωλικού

17:15 Νίκη Βόλου-Λεβαδειακός Πανθεσσαλικό Στάδιο

17:15 ΟΦΗ-Κέρκυρα Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

17:15 Παναθηναϊκός-Εργοτέλης Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

17:15 Πανθρακικός-Ατρόμητος Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

19:30 Ξάνθη-Ολυμπιακός "SKODA Ξάνθη Arena"

 

18η αγωνιστική

ΤΕΤΑΡΤΗ 14/1/15

15:00 Εργοτέλης-Πανιώνιος Παγκρήτιο Στάδιο

15:00 Πανθρακικός-Κέρκυρα Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

17:15 Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

17:15 Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

17:15 Παναιτωλικός-ΟΦΗ Γηπ. Παναιτωλικού

17:15 Ξάνθη-Βέροια "SKODA Ξάνθη Arena"

19:30 Καλλονή-ΠΑΟΚ Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

 

ΠΕΜΠΤΗ 15/1/15

17:15 Πλατανιάς-Ατρόμητος Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

19:30 Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Πανθεσσαλικό Στάδιο

 

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/1/15

15:00 Βέροια-ΟΦΗ Δημ. Στάδιο Βέροιας

17:15 Κέρκυρα-Ξάνθη ΕΑΚ Κέρκυρας

19:30 Πανιώνιος-Παναθηναϊκός Γηπ. Νέας Σμύρνης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/1/15

15:00 Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

17:15 Ατρόμητος-Νίκη Βόλου Δημ. Στάδιο Περιστερίου

17:15 ΠΑΟΚ-Πλατανιάς Γηπ. Τούμπας

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Πανθρακικός Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

19:30 Ολυμπιακός-Παναιτωλικός Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 19/1/15

19:30 Εργοτέλης-Καλλονή Παγκρήτιο Στάδιο

 

20η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/1/15

15:00 Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα "SKODA Ξάνθη Arena"

17:15 Κέρκυρα-Βέροια ΕΑΚ Κέρκυρας

19:30 ΟΦΗ-Ολυμπιακός Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/1/15

15:00 Παναιτωλικός-Ατρόμητος Γηπ. Παναιτωλικού

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

17:15 Νίκη Βόλου-ΠΑΟΚ Πανθεσσαλικό Στάδιο

17:15 Πανθρακικός-Λεβαδειακός Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

19:30 Παναθηναϊκός-Καλλονή Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 26/1/15

19:30 Πλατανιάς-Εργοτέλης Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

 

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/1/15

15:00 Πανιώνιος-Πανθρακικός Γηπ. Νέας Σμύρνης

17:15 Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

19:30 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός Γηπ. Τούμπας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/2/15

15:00 Παναθηναϊκός-Πλατανιάς Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

17:15 Ατρόμητος-ΟΦΗ Δημ. Στάδιο Περιστερίου

17:15 Εργοτέλης-Νίκη Βόλου Παγκρήτιο Στάδιο

17:15 Λεβαδειακός-Ξάνθη Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

19:30 Βέροια-Ολυμπιακός Δημ. Στάδιο Βέροιας

 

22η αγωνιστική

ΤΕΤΑΡΤΗ 4/2/15

15:00 Κέρκυρα-Λεβαδειακός ΕΑΚ Κέρκυρας

15:00 Παναιτωλικός-Εργοτέλης Γηπ. Παναιτωλικού

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

17:15 ΟΦΗ-ΠΑΟΚ Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Βέροια Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

17:15 Ξάνθη-Πανιώνιος "SKODA Ξάνθη Arena"

19:30 Ολυμπιακός-Ατρόμητος Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

 

ΠΕΜΠΤΗ 5/2/15

17:15 Πανθρακικός-Καλλονή Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

19:30 Νίκη Βόλου-Παναθηναϊκός Πανθεσσαλικό Στάδιο

 

23η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/2/15

15:00 Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

17:15 Εργοτέλης-ΟΦΗ Παγκρήτιο Στάδιο

19:30 Βέροια-Ατρόμητος Δημ. Στάδιο Βέροιας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/2/15

15:00 Αστέρας Τρίπολης-Νίκη Βόλου Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

17:15 Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

17:15 Πανιώνιος-Κέρκυρα Γηπ. Νέας Σμύρνης

17:15 Πλατανιάς-Πανθρακικός Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

19:30 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Γηπ. Τούμπας

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 9/2/15

19:30 Καλλονή-Ξάνθη Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

 

24η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/2/15

15:00 Πανθρακικός-Νίκη Βόλου Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

19:30 ΟΦΗ-Παναθηναϊκός Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/2/15

15:00 Ολυμπιακός-Εργοτέλης Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

17:15 Κέρκυρα-Καλλονή ΕΑΚ Κέρκυρας

17:15 Λεβαδειακός-Βέροια Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

17:15 Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης Γηπ. Παναιτωλικού

19:30 Ατρόμητος-ΠΑΟΚ Δημ. Στάδιο Περιστερίου

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 16/2/15

19:30 Ξάνθη-Πλατανιάς "SKODA Ξάνθη Arena"

 

25η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/2/15

15:00 Νίκη Βόλου-Ξάνθη Πανθεσσαλικό Στάδιο

17:15 Εργοτέλης-Ατρόμητος Παγκρήτιο Στάδιο

19:30 Βέροια-ΠΑΟΚ Δημ. Στάδιο Βέροιας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/2/15

15:00 Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

17:15 Καλλονή-ΠΑΣ Γιάννινα Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

17:15 Πανιώνιος-Λεβαδειακός Γηπ. Νέας Σμύρνης

17:15 Πλατανιάς-Κέρκυρα Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

19:30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 23/2/15

19:30 Πανθρακικός-Παναιτωλικός Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

 

26η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/2/15

15:00 Λεβαδειακός-Καλλονή Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

17:15 ΟΦΗ-Πανθρακικός Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

19:30 ΠΑΟΚ-Εργοτέλης Γηπ. Τούμπας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/3/15

15:00 Ξάνθη-Παναιτωλικός "SKODA Ξάνθη Arena"

17:15 Κέρκυρα-Νίκη Βόλου ΕΑΚ Κέρκυρας

17:15 Πανιώνιος-Βέροια Γηπ. Νέας Σμύρνης

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

19:30 Ατρόμητος-Παναθηναϊκός Δημ. Στάδιο Περιστερίου

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 2/3/15

19:30 Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

 

27η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/3/15

15:00 Βέροια-Εργοτέλης Δημ. Στάδιο Βέροιας

17:15 Καλλονή-Πανιώνιος Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/3/15

15:00 Πανθρακικός-Ολυμπιακός Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

17:15 Νίκη Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα Πανθεσσαλικό Στάδιο

17:15 ΟΦΗ-Ξάνθη Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

17:15 Παναιτωλικός-Κέρκυρα Γηπ. Παναιτωλικού

19:30 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 9/3/15

19:30 Πλατανιάς-Λεβαδειακός Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

 

28η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/3/15

15:00 Κέρκυρα-ΟΦΗ ΕΑΚ Κέρκυρας

17:15 Ατρόμητος-Πανθρακικός Δημ. Στάδιο Περιστερίου

19:30 Εργοτέλης-Παναθηναϊκός Παγκρήτιο Στάδιο

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/3/15

15:00 Ολυμπιακός-Ξάνθη Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

17:15 Λεβαδειακός-Νίκη Βόλου Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

17:15 Πανιώνιος-Πλατανιάς Γηπ. Νέας Σμύρνης

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

19:30 ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης Γηπ. Τούμπας

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 16/3/15

19:30 Καλλονή-Βέροια Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

 

29η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/3/15

15:00 Νίκη Βόλου-Πανιώνιος Πανθεσσαλικό Στάδιο

17:15 Παναιτωλικός-Λεβαδειακός Γηπ. Παναιτωλικού

19:30 Πανθρακικός-ΠΑΟΚ Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/3/15

15:00 Ξάνθη-Ατρόμητος "SKODA Ξάνθη Arena"

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Εργοτέλης Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

17:15 Ολυμπιακός-Κέρκυρα Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

17:15 Πλατανιάς-Καλλονή Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

19:30 Βέροια-Παναθηναϊκός Δημ. Στάδιο Βέροιας

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 23/3/15

19:30 ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

 

30η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/4/15

15:00 Καλλονή-Νίκη Βόλου Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

17:15 Πλατανιάς-Βέροια Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

19:30 Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/4/15

15:00 Πανιώνιος-Παναιτωλικός Γηπ. Νέας Σμύρνης

17:15 Εργοτέλης-Πανθρακικός Παγκρήτιο Στάδιο

17:15 Λεβαδειακός-ΟΦΗ Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

17:15 ΠΑΟΚ-Ξάνθη Γηπ. Τούμπας

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 6/4/15

19:30 Ατρόμητος-Κέρκυρα Δημ. Στάδιο Περιστερίου

 

31η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/4/15

15:00 Παναιτωλικός-Καλλονή Γηπ. Παναιτωλικού

17:15 Ξάνθη-Εργοτέλης "SKODA Ξάνθη Arena"

19:30 Κέρκυρα-ΠΑΟΚ ΕΑΚ Κέρκυρας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/4/15

15:00 Πανθρακικός-Παναθηναϊκός Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

17:15 Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα Δημ. Στάδιο Περιστερίου

17:15 Νίκη Βόλου-Πλατανιάς Πανθεσσαλικό Στάδιο

17:15 ΟΦΗ-Πανιώνιος Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

19:30 Ολυμπιακός-Λεβαδειακός Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/4/15

19:30 Βέροια-Αστέρας Τρίπολης Δημ. Στάδιο Βέροιας

 

32η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/4/15

15:00 Καλλονή-ΟΦΗ Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

17:15 Λεβαδειακός-Ατρόμητος Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς

19:30 Παναθηναϊκός-Ξάνθη Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/4/15

15:00 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. Τούμπας

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

17:15 Πλατανιάς-Παναιτωλικός Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

17:15 Νίκη Βόλου-Βέροια Πανθεσσαλικό Στάδιο

19:30 Πανιώνιος-Ολυμπιακός Γηπ. Νέας Σμύρνης

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/4/15

19:30 Εργοτέλης-Κέρκυρα Παγκρήτιο Στάδιο

 

33η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/5/15

19:00 Ατρόμητος-Πανιώνιος Δημ. Στάδιο Περιστερίου

19:00 Βέροια-Πανθρακικός Δημ. Στάδιο Βέροιας

19:00 Κέρκυρα-Παναθηναϊκός ΕΑΚ Κέρκυρας

19:00 Ολυμπιακός-Καλλονή Γηπ. "Γ. Καραϊσκάκης"

19:00 ΟΦΗ-Πλατανιάς Γηπ. "Θ. Βαρδινογιάννης"

19:00 Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου Γηπ. Παναιτωλικού

19:00 ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός Γηπ. Τούμπας

19:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Εργοτέλης Εθνικό Στάδιο "Οι Ζωσιμάδες"

19:00 Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης "SKODA Ξάνθη Arena"

 

34η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/5/15

19:00 Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα Γηπ. "Θ. Κολοκοτρώνης"

19:00 Εργοτέλης-Λεβαδειακός Παγκρήτιο Στάδιο

19:00 Καλλονή-Ατρόμητος Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης

19:00 Νίκη Βόλου-ΟΦΗ Πανθεσσαλικό Στάδιο

19:00 Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα Γηπ. "Απ. Νικολαϊδης"

19:00 Παναιτωλικός-Βέροια Γηπ. Παναιτωλικού

19:00 Πανθρακικός-Ξάνθη Δημ. Στάδιο Κομοτηνής

19:00 Πανιώνιος-ΠΑΟΚ Γηπ. Νέας Σμύρνης

19:00 Πλατανιάς-Ολυμπιακός Δημ. Γήπεδο Περιβολίων

πηγη ΑΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ