Παρασκευή, 02 Ιανουάριος 2015 11:28

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι Παναχαϊκή - Απόλλωνας, το πρόγραμμα στους δύο ομίλους

Γράφτηκε από τον

Το ντέρμπι της Παναχαϊκής με τον Απόλλωνα Σμύρνης, που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Κυριακή (18:00) στην Πάτρα, ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής, με την οποία συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Β` εθνικής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι θέλουν την νίκη για να παραμείνουν στην 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ η «ελαφρά ταξιαρχία» θα επιδιώξει να πάρει τους τρεις βαθμούς, έτσι ώστε να μειώσει την διαφορά από τους Πατρινούς. Ο αγώνας του Πανηλειακού με την ΑΕΚ ματαιώθηκε μετά την αποχώρηση των Πελοποννησίων απ το πρωτάθλημα, ενώ στον 2ο όμιλο, η πρωτοπόρος Λαμία είναι το φαβορί υποδεχόμενη τον Αιγινιακό, όπως και ο Ηρακλής που θα φιλοξενήσει τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/1/2015

Ηρακλής Ψαχνών-Αχαρναϊκός (16:00, Δημ. Στάδιο Ψαχνών)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/1/2015

================

Καλλιθέα-Φωστήρας (15:00, Δημ. Φυλής)

ΑΟΤ Αλίμου-Ερμιονίδα (15:00, Δημ. Στάδιο Καισαριανής)

Παναιγιάλειος-Επισκοπή (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης (18:00, Παμπελοποννησιακό)

Πανηλειακός-ΑΕΚ ματαιώθηκε

Ρεπό: Χανιά

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

==========

ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. ΑΕΚ 9 8-1-0 4-0-0 4-1-0 26-4 25

2. Παναχαϊκή 9 7-1-1 3-0-1 4-1-0 19-8 22

3. Χανιά 10 5-3-2 3-1-1 2-2-1 12-8 18

4. Απόλλων Σμύρνης 9 5-2-2 4-0-0 1-2-2 14-7 17

5. Ερμιονίδα 9 4-4-1 2-3-0 2-1-1 9-5 16

6. Αχαρναϊκός 10 3-5-2 1-2-2 2-3-0 11-9 14

7. Παναιγιάλειος 9 3-3-3 1-2-2 2-1-1 7-6 12

8. Ηρακλής Ψαχνών 10 3-2-5 2-2-1 1-0-4 9-16 11

9. Άλιμος 9 1-5-3 0-2-2 1-3-1 5-7 8

10. Επισκοπή 9 2-1-6 2-1-3 0-0-3 8-19 7

. Φωστήρας 9 2-1-6 1-1-3 1-0-3 9-15 7

12. Καλλιθέα 9 1-3-5 1-2-1 0-1-4 6-13 6

13. Πανηλειακός 9 0-1-8 0-0-4 0-1-4 7-25 1

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/1/2015

================

Λάρισα-Αναγέννηση Καρδίτσας (18:00, Αλκαζάρ)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/1/2015

================

Λαμία-Αιγινιακός (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)

Αγροτικός Αστέρας-Ζάκυνθος (15:00, Αγροτικού Αστέρα)

Φωκικός-Ολυμπιακός Βόλου (15:00, Δημ. Στάδιο Άμφισσας)

Πιερικός-Εθνικός Γαζώρου (15:00, Α΄ ΔΑΚ Κατερίνης)

Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής (16:00, Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς)

Ρεπό: Τύρναβος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

==========

ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ

ΑΓ. Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.

1. Λαμία 10 7-3-0 4-1-0 3-2-0 12-3 24

2. Ηρακλής 9 7-2-0 2-2-0 5-0-0 13-1 23

3. Ζάκυνθος 9 5-1-3 3-0-2 2-1-1 10-6 16

. Λάρισα 9 5-1-3 3-1-0 2-0-3 10-5 16

5. Ολυμπιακός Βόλου 9 4-1-4 2-0-2 2-1-2 12-12 13

6. Απόλλων Καλαμαριάς 9 3-2-4 2-2-0 1-0-4 6-7 11

7. Εθνικός Γαζώρου 9 2-4-3 2-3-1 0-1-2 4-5 10

. Αναγέννηση Καρδ. 9 3-1-5 2-1-2 1-0-3 5-13 10

. Αγροτικός Αστέρας 9 3-1-5 2-1-1 1-0-4 5-10 10

10. Πιερικός 9 2-3-4 2-1-2 0-2-2 3-8 9

11. Αιγινιακός 10 2-3-5 2-0-3 0-3-2 5-8 9

12. Τύρναβος 10 1-5-4 0-2-3 1-3-1 5-9 8

13. Φωκικός 9 1-3-5 1-1-2 0-2-3 5-8 6

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ