Κυριακή, 04 Ιανουάριος 2015 21:25

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: Διεκόπη λόγω ομίχλης το ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Διεκόπη το τελευταίο ματς του «κυρίως μενού» της 17ης αγωνιστικής, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός, λόγω της πυκνής ομίχλης που επικρατούσε στο γήπεδο των «Ζωσιμάδων». Η αναμέτρηση ξεκίνησε κανονικά, αλλά με τη συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου ο διαιτητής Αρετόπουλος έστειλε τους παίκτες στα αποδυτήρια, περιμένοντας αρκετή ώρα μήπως και βελτιωνόταν η κατάσταση.

Τελικά μετά από 45λεπτά κι αφού καθάρισε η ατμόσφαιρα ο αγώνας ξεκίνησε και πάλι, αλλά όχι για πολύ. Μετά από 8 λεπτά η ομίχλη έκανε και πάλι την εμφάνισή της, με αποτέλεσμα το ματς να διακοπεί ξανά. Το διαιτητικό τρίο, οι παράγοντες και οι παίκτες των ομάδων έμειναν στον αγωνιστικό χώρο και μετά από 7 λεπτά το παιχνίδι συνεχίστηκε και πάλι.
Αυτή την φορά μόλις για 3 λεπτά, με αποτέλεσμα ο Αρετόπουλος να σφυρίξει την οριστική διακοπή του αγώνα, για την τύχη του θα αποφασίσει, πλέον, η Σούπερ Λίγκα. Στα συνολικά 27 λεπτά που παίχτηκε ποδόσφαιρο το αποτέλεσμα ήταν στο 0-0.
Βάσει των κανονισμών το παιχνίδι πρέπει να διεξαχθεί σήμερα με την ίδια ώρα έναρξης (19:30), αλλά λόγω του ότι ακολουθεί παιχνίδι κυπέλλου για τον ΠΑΣ την ερχόμενη Τετάρτη και δεν θα έχει συμπληρωθεί το απαραίτητο 48ωρο, κανείς δεν μπορεί να προδικάσει τι θα αποφασίσει η διοργανώτρια αρχή.