Σάββατο, 27 Απρίλιος 2013 19:59

Στον τελικό του κυπέλλου ο Αστέρας Τρίπολης, 2-0 τον ΠΑΟΚ (βίντεο)

Στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας ο Αστέρας Τρίπολης! Η ομάδα της Αρκαδίας νίκησε με 2-0 στην Τρίπολη τον ΠΑΟΚ  με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ουσέρο που πέτυχε και τα δύο γκολ στο 62' και το 86' και πανηγύρισε την πρόκριση του στον τελικό για πρώτη φορά στην ιστορία του!

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης

90' Λήξη του αγώνα και ιστορική πρόκριση για τους Αρκάδες στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος

89' Σουτ του Λόρενς λίγο άουτ

86' 2-0 ο Αστέρας ξανά με τον Ουσέρο!

85' Δεν έχει απειλήσει ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ που δέχθηκε, ο Αστέρας κρατά το 1-0 που είναι σκορ πρόκρισης

78' Κεφαλιά του Περόνε από καλή θέση, λίγο άουτ.

62' Ο Αστέρας έχει πλέον σκορ πρόκρισης, όμως το ματς έχει πολύ δρόμο ακόμη.

62' 1-0 ο Αστέρας με φοβερό σουτ του Ουσέρο έξω από τη μεγάλη περιοχή!

57' Σουτ του Καλαντζή κόντραρε σε πόδια αμυντικού ενώ είχε κατεύθυνση προς το τέρμα

55' Τίποτα ιδιαίτερο στο β΄μέρος μέχρι τώρα

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45' Τελείωσε 0-0 το πρώτο ημίχρονο, όλα θα κριθούν στην επανάληψη.

45' Σουτ του Ντε Μπλάσις μέσα από την περιοχή, σωτήρια επέμβαση του Αποστολόπουλου που κόντραρε την μπάλα. Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα.

43' Σέντρα του Καμαρά, ο Πιπίνης σωτήρια πρόλαβε προ του Αθανασιάδη.

34' Σέντρα του Πιπίνη από αριστερά, κακή έξοδος του Ιτάνζ, ο Ντε Μπλάσις πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πάει άουτ.

31' Δοκάρι ο ΠΑΟΚ με τον Λόρενς. Ηταν ένα σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, απόκρουσε αρχικά ο Γεωργακόπουλος και στην συνέχεια το οριζόντιο δοκάρι.

28' Δεν έχει γίνει ακόμη η μεγάλ η φάση στο ματς.

16' Το γήπεδο του Αστέρα γέμισε σήμερα ενώ υπάρχουν και 1.200 φίλοι του ΠΑΟΚ.

15' Παραμένει το 0-0 στην Τρίπολη, μέτριο ματς στο ξεκίνημα.

3' Η ομάδα της Αρκαδίας θα προσπαθήσει να ανατρέψει το εις βάρος της 2-1 του πρώτου αγώνα και να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου για πρώτη φορά στην ιστορία της.

1' Ξεκίνησε στην Τρίπολη ο επαναληπτικός ημιτελικός του κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΠΑΟΚ.