Κυριακή, 28 Απρίλιος 2013 13:01

Η Καλαμάτα 1-1 με τα Χανιά

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ματς της Καλαμάτας με τα Χανιά που έγινε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο. Η Μεσσηνιακή ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21' χάρη σε... μια καραμπόλα που έφερε το αυτογκόλ του Τριανταφυλλάκη. Τελικά όμως πήρε το βαθμό καθώς ισοφάρισε με τον Κώστα Ηλιόπουλο στο 71'.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

95' Τελικό 1-1.

91' Κίτρινη και στον Γωνιωτάκη.

91' Ενταση και 4 κάρτες! Από μια κίτρινη σε Ηλιόπουλο Τσιμικλή, Τσάτσο και Πάγκαλο. Για τον Πάγκαλο είναι η δεύτερη και αποβάλλεται.

90' Κίτρινη στον Τσόπελα, 3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

88' Κίτρινη στον Μποχώνη

85' Τρίτη αλλαγή, ο Μπιζίμης στη θέση του Τρίψα.

84' Ο Πάγκαλος μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή όμως τον έκοψε με ωραία επέμβαση ο Τσόπελας.

76' Κίτρινη ο Κορτσινίδης

71' Ο Βασίλεφ από δεξιά έκανε ωραία προσπάθεια και γύρισμα στον Ηλιόπουλο που με προβολή ισοφάρισε σε 1-1

71' γκολ η Καλαμάτα 1-1.

65' Γρήγορη αντεπίθεση για τα Χανιά με τελικό αποδέκτη τον Πάγκαλο που σούταρε άουτ από καλή θέση.

56' Δύο αλλαγές η Καλαμάτα βγάινουν ο Σαραντόπουλος και Μπελεβέντης, μπαίνουν Βασίλεφ κα Γεωργιόπουλος.

56' Σουτ ο Σαραντόπουλος σωτήρια κόντραρε ο Παπαζούδης σε κόρνερ.

55' Η Καλαμάτα πιέζει στο ξεκίνημα του β' μέρους.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, 0-1 για τα Χανιά με το γκολ στο 21', το οποίο χρεώνεται ως αυτογκόλ του Τριανταφυλλάκη.

44' Ο Ζαντριάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα όμως είχε υποδειχθεί σε θέση οφσάιτ.

36' Σέντρα Μπελεβέντη, σουτ Πούτση, κόντραρε ο Κορτσινίδης.

34' Κίτρινη στον Ζντράβκοβιτς

29' Κόρνερ ο Τριανταφυλλάκης, ο Σαραντόπουλος έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

26' Φάουλ ο Τσάτσος, κεφαλιά ο Ψυχουντάκης που ήταν αμαρκάριστος στην περιοχή, η μπάλα άουτ, πολύ μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά.

24' Για την Καλαμάτα παίζει σήμερα ο Κώστας Ηλιόπουλος στην κορυφή της επίθεσης ενώ την επιθετική τριάδα συμπληρώνουν ο Σαραντόπουλος που παίζε αριστερά και ο Πούτσης που παίζε δεξιά.

21' Ο Τσάτσος εκτέλεσε ένα κόρνερ, ο Ζντράβκοβιτς έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και ακολούθησε φοβερή... καραμπόλα. Ο Τριανταφυλλάκης που ήταν πάνω στη γραμμή έδιωξε τη μπάλα, όμως αυτή χτύπησε στην πλάτη του Κυριακόπουλου που έπεφτε, ξαναχτύπησε στα πόδια του Τριανταφυλλάκη και κατέληξε στα δίχτυα γα να γίνει το 0-1.

21' γκολ τα Χανιά 0-1

15'  Πολύ καλό το παιχνίδι στο πρώτο 15λεπτο, πάνω κάτω η μπάλα ενώ και οι δύο ομάδες είχαν ήδη ευκαιρίες να σκοράρουν.

13' Κίτρινη στον Πάγκαλο γα θέατρο, δικαιολογημένη αφού ο παίκτης των Χανίιων... βούτηξε στην περιοχή για δεύτερη φορά στο ματς.

11' Εκτελέστηκε το κόρνερ ο Ζντράβκοβιτς έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα ελάχιστα άουτ. Απάντησαν στις ευκαιρίες ο φιλοξενούμενοι.

10' Μπήκε στην περιοχή ο Πάγκαλος, ο Τρίψας με σωτήριο τάκλιν έβγαλε τη μπάλα κόρνερ.

7' Ξανά πλησίασε στο γκολ η Καλαμάτα, ο Μπελεβέντης έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, ο Θεοδωρόπουλος δεν μπόρεσε να αντιδράσει όμως ο Παπαζούδης με απομάκρυνε τη μπάλα λίγο πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος.

4' Παραλίγο να προηγηθεί η Καλαμάτα με παραλίγο... αυτογκόλ του Παπαζούδη. Ο Τριανταφυλλάκης εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Παπαζούδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι της εστίας της ομάδας του, κόρνερ.

3' Τέσσερις τερματοφύλακες έχει στην αποστολή η Καλαμάτα προκειμένου να συμπληρώσει 18άδα! Βασικός παίζει ο Κυριακόπουλος ενώ στον πάγκο είναι οι Κοψαχείλης, Κολοβούρης και Κωνσταντακόπουλος.

2' Λιγοστός ο κόσμος, οι θεατές δεν ξεπερνούν τους 200.

1' Εγινε η σέντρα στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας.

Ο συνθέσεις...

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κυριακόπουλος, Τσόπελας, Σαραντόπουλος (56' Βασίλεφ) Ψυχογιόπουλος, Τρίψας (85' Μπιζίμης), Πούτσης, Μπελεβέντης (56' Γεωργιόπουλος), Τσιμικλής, Ηλιόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Ρήγας.

ΧΑΝΙΑ Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης Μποχώνης, Ψυχουντάκης Τσατσαρής Ζντράβγκοβιτς (78' Μποτωνάκης), Παπαζούνης, Δουμάνης (86' Ταταράκης), Πάγκαλος, Τσάτσος, Ζαντριάς (58' λ.τ. Γωνιωτάκης).

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Διώτης.

Στις 2 μ.μ. θα ξεκινήσει στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας το ματς της Μαύρης Θύελλας με τα Χανιά για την 23η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Το ματς - που θα ξεκινήσει νωρίτερα από τα υπόλοιπα της κατηγορίας - έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον μόνο για τους φιλοξενούμενους που κυνηγούν την άνοδο ενώ η Καλαμάτα θέλει τη νίκη για λόγους γοήτρου.

Για την εξέλιξη του σημερινού αγώνα θα υπάρχει λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από το nsports.gr