Τετάρτη, 18 Φεβρουάριος 2015 17:42

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Νίκες για Αίαντα, Μεθώνη και Πεταλίδι

Με νίκες συνέχισαν Αίαντας, Μεθώνη και Πεταλίδι στην σημερινή εξ' αναβολής 17η αγωνιστική της Α1 τοπικής.

Ο Αίαντας στο πιο σημαντικό παιχνίδι της ημέρας επικράτησε 2-0 της Ομόνοιας πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Ετσι η ομάδα του Γιάννη Σακελλαρόπουλου πλησίασε στον ένα βαθμό τους Φαραί και Μιλτιάδη που βρίσκονται στη 2η και την 3η θέση της βαθμολογίας αντίστοιχα.
Από την άλλη η Ομόνοια, που έπαιζε με 10 παίκτες από το α' ημίχρονο λόγω αποβολής του Κάππου, μετά και από αυτή την ήττα τέθηκε εκτός διεκδίκησης των τριών εισιτηρίων της ανόδου.
Στο άλλο παιχνίδι η Μεθώνη επιβλήθηκε εύκολα με 4-1 του αδιάφορου Κεραυνού Καλαμάτας και έφτασε τους 35 βαθμούς. Ετσι έχει δύο λιγότερους από τον τρίτο Μιλτιάδη, όμως συνάμα και ένα ματς περισσότερο από Πανθουριακό, Φαραί, Μιλτιάδη και Αίαντα.
Στο τρίτο ματς της ημέρας που ήταν αδιάφορο βαθμολογικά, ο Απόλλωνας Πεταλιδίου νίκησε με 2-0 τον Παπαφλέσσα Χώρας.

Το Καλό Νερό 4-2 τον Πατίστα

Επίσης σε αγώνα του α' ομίλου της Β' τοπικής το Καλό Νερό νίκησε 4-2 τον Πατίστα και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.