Κυριακή, 01 Μάρτιος 2015 10:47

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Τελικό αποτέλεσμα Πανελευσινιακός - Καλαμάτα 1-0, η "Μαύρη Θύελλα" μένει 9 βαθμούς πίσω από την κορυφή και η άνοδος απομακρύνεται. Μετά το σφύριγμα της λήξης εκτοξεύθηκαν πάλι ορισμένα μπουκάλια και καθίσματα προς την πλευρά των Μεσσήνιων από τους οπαδούς των γηπεδούχων

90+' Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, η Καλαμάτα προσπαθεί άναρχα για κάτι καλό, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν ενισχύσει την άμυνά τους

87' Ο Πουρής προλαβαίνει με διώξει με το κεφάλι εκτός περιοχής πριν τον εφορμούντα Καλαντζή

85' Σε άλλο ματς του ομίλου Βύζας Μεγάρων - Δόξα Μανωλάδας 0-1, εδώ στην Ελευσίνα η Καλαμάτα μδεν δείχνει ικανή να διεκδικήσει κάτι, παρά την οπισθοχώρηση των γηπεδούχων που προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα

83' Φοβερό βολέ του Στουρνάρα από πλάγια αριστερά, η μπάλα βρίσκει με δύναμη το κάθετο δοκάρι και απομακρύνεται

82' Σε άλλα ματς του ομίλου ΠΑΟ Βάρδας - Αχαϊκή 1-1, Ζακυνθιακός - Αστέρας Μαγούλας 3-2

80' Τρίτη αλλαγή και για τον Πανελευσινιακό, με τον Εβερετ να μαπίνει στο ματς στη θέση του Γκεμίση

76' Ο Δημητριάδης παίρνει τη θέση του Μαρτίνου στην τελευταία αλλαγή της Καλαμάτας

74' Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της "Μαύρης Θύελλας" ο Φλίγκος κέρδισε τις κόντρες και με δυνατό σου εντός περιοχής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους

72' Γκολ 1-0 ο Πανελευσινιακός με σκόρερ το Φλίγκο

68' Σε άλλο ματς του ομίλου ο Ζακυνθιακός προηγείται 3-1 του Αστέρα Μαγούλας,ενώ στα υπόλοιπα έχουμε Ερμής Κιβερίου - Παναργειακός 0-1, Μανδραϊκός - Λουτράκι 1-1 και ΠΑΟ Βάρδας - Αχαϊκή 0-1

66' Δεύτερη αλλαγή του Πανελευσινιακού, ο Γεωργούλης παίρνει τη θέση του Κουμπαρούλη, η πρώτη ήταν με την έναρξη του δεύτερου μέρους, όταν ο Κωνσταντινίδης αντικατέστησε τον Ευθυμιάδη

63' Δεύτερη αλλαγή της Καλαμάτας, ο Χαρίτος παίρνει τη θέση του Σαλαπάτα και ο Κώστας Σταματίου περνάει σέντερ φορ τον Ηλιόπουλο

59' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη "Μαύρη Θύελλα" με τον Καλαντζή να γυρίζει στον αμαρκάριστο Σαλαπάτα που αντί να προχωρήσει προτίμησε το απευθείας σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ

57' Ο Παναργειακός έχει ανοίξει το σκορ στο Κιβέρι και προηγείται 1-0 του Ερμή

55' Διακοπή στον αγώνα λόγω τραυματισμού του γκολκίπερ Πουρή, που δέχεται τις πρώτες βοήθειες και συνεχίζει κανονικά κάτω από τα δοκάρια των γηπεδούχων

50' Σουτ του Δουκάκη με καλές προϋποθέσεις από το ύψος της περιοχής η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με ένα σουτ του Τσ'ατσου να μη βρίσκει στοχο

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. Σε άλλο ματς του ομίλου Ζακυνθιακός - Αστέρας Μαγούλας 2-1 στο πρώτο μέρος

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου 0-0 η αναμέτρηση στην Ελευσίνα με τη "Μαύρη Θύελλα" να έχει ελαφρώς καλύτερη παρουσία

43' Σε άλλο ματς του ομίλου Ζακυνθιακός - Αστέρας Μαγούλας 1-1

39' Ο Ζαχαρόπουλος προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Κουσκουνά και παραχωρεί κόρνερ πριν ο φορ της Ελευσίνας πάρει την μπάλα από τον Μαρή

37' Σπουδαία ευκαιρία για τη "Μαύρη Θύελλα" με το Σαλαπάτα να πιάνει εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι και τον Πουρή να αποκρούει δύσκολα

30' Μισή ώρα αγώνα, ο ρυθμός έχει πέσει με τις δύο ομάδες να έχουν δημιουργήσει ελάχιστες καλές στιγμές. Στείρα μέχρι τώρα η αγωνιστική, κανένα γκολ και στα υπόλοιπα ματς του 3ου ομίλου

23' Ο Ζαχαρόπουλος έχει περάσει δεξί μπακ μετά την αποχώρηση του Νιφορόπουλου, ενώ ο Σκάρος έχει προστεθεί στη μεσαία γραμμή

20' Πρώτη αλλαγή αναγκαστική για την Καλαμάτα, ο Σκάρος παίρνει τη θέση του τραυματία Νιφορόπουλου

14΄Ο προωθημένος Παπαπαναγιώτου βρίσκει με προβολή την μπάλα έπειτα από σέντρα αλλά δεν βρίσκει το στόχο από πολύ κοντά

13' Σπουδαία απόκροση του Πάππου σε μία πολύ δύσκολη φάση, καθώς ο Φλίγκος έκανε το σουτ και η μπάλα κόντραρε στον Γκεμίση αλλάζοντας πορεία

11' Γκολ του Κουσκουνά ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ καθώς ο επιθετικός των γηπεδούχων ήταν εκτεθειμένος πίσω από την Καλαματιανή άμυνα

9' Αδύναμο σουτ του Καλαντζή λίγο έξω από την περιοχή, ο Πουρής καλά τοποθετημένος μπλοκάρει την μπάλα. Προσπαθούν οι παίκτες της Καλαμάτας με ορισμένες γρήγορες εναλλαγές αλλά δεν έχουν γίνει ιδιαίτερα απειλητικοί

6' Πρώτο σουτ στο ματς από τον Καλαντζή μετά από προσπάθεια του Σαλαπάτα πρόλαβαν να κοντράρουν την μπάλα οι αμυντικοί των γηπεδούχων

5' Χωρίς μεγάλη φάση το πρώτο πεντάλεπτο εδώ στην Ελευσίνα, οι δύο ομάδες αγωνίζονται αρκετά επιφυλακτικά μέχρι στιγμής

1' Σέντρα στην Ελευσίνα, με λευκές φανέλες και μαύρα παντελονάκια η Καλαμάτα, σύνολο μπλε για τον Πανελευσινιακό

Πέντε λεπτά πριν από την έναρξη η κατάσταση έχει ομαλοποιηθεί, ενώ ο κόσμος στο γήπεδο αυξάνεται. Περίπου 80 είναι οι Μεσσήνιοι, ενώ μικρή είναι η αστυνομική δύναμη μέχρι στιγμής στις εξέδρες

Ενταση αυτή τη στιγμή στις εξέδρες. Με την είσοδο των Μεσσήνιων φιλάθλων οπαδοί των γηπεδούχων κινήθηκαν εναντίον τους, εκτοξεύτηκαν μερικά μπουκάλια και 2-3 καθίσματα αλλά αυτή η τάξη αποκαταστάθηκε

Οι γηπεδούχοι ξεκινούν τον αγώνα με Πουρή, Παπαπαναγιώτου, Στουρνάρα, Κουμπαρούλη, Μαρή, Ευθυμιάδη, Δουκάκη, Μακρίδη, Κουσκουνά, Γκεμίση και Φλίγκο. Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τζουβάρας από τη Φθιώτιδα.

Πάππος, Νιφορόπουλος, Μαρτίνος, Χριστοφιλέας, Ρούσσης, Ζαχαρόιπουλος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Σαλαπάτας, Τσάτσος και Καλαντζής απαρτίζουν την ενδεκάδα της "Μαύρης Θύελλας"

Καλησπέρα από την Ελευσίνα. Σε 23 λεπτά θα ξεκινήσει η πολύ κρίσιμη για τη "Μαύρη Θύελλα" αναμέτρηση με τον Πανελευσινιακό. Μικρή η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο μέχρι στιγμής.

Παρακολουθήστε ζωντανά από εδώ την αναμέτρηση Πανελευσινιακός - Καλαμάτα για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής