Τρίτη, 03 Μάρτιος 2015 21:43

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας οι πρωτοπόροι στην 25η αγωνιστική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας οι πρωτοπόροι στην 25η αγωνιστική

Η 25η αγωνιστική θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο στην Α' τοπική και η 23η στην Α1 κατηγορία, ενώ στη Β' τοπική θα γίνει η 22η και τελευταία αγωνιστική και στους δύο ομίλους.

Στον 1ο όμιλο μάλιστα θα κριθεί και ο τίτλος τον οποίο διεκδικούν η Αναγέννηση Παραλίας, ο Αστέρας Μικρομάνης και ο Ατρόμητος Πλατύ.
Στην Α' τοπική η πρωτοπόρος Κυπαρισσία θα υποδεχτεί την Κυριακή τον φορμαρισμένο Τσικλητήρα Πύλου, ενώ ο δεύτερος Πάμισος παίζει το Σάββατο επίσης στην έδρα του με αντίπαλο το Ασπρόχωμα. Στην Α1 κατηγορία ξεχωρίζει το ντέρμπι Αίαντας - Πανθουριακός
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και στις τρεις κατηγορίες είναι:

Α' ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο 7 Μαρτίου
Πάμισος - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Σπερχόγεια
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.
Τέλλος Άγρας - Ανδρούσα
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 8 Μαρτίου
Αστέρας Αρφαρών - Εράνη
Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.
Κυπαρισσία - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Διαβολίτσι - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.
Δώριο - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ
Σάββατο 7 Μαρτίου
Χώρα - Μεθώνη
Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.
Μιλτιάδης - Αμφεια
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.
Κεραυνός - Ομόνοια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.
Κυριακή 8 Μαρτίου
Νέος Αρις - Πεταλίδι
Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.
Αίαντας - Πανθουριακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.
Ρεπό: Α.Ο. Φαραί

Β' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος
Σάββατο 7 Μαρτίου
Αναγέννηση Π. - Αιθαία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 Μ.Μ.
Πράσινα Π. - Πλατύ
Γήπεδο 'Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Καλό Νερό - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Μικρομάνη - Πατίστα
Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.
Κυριακή 8 Μαρτίου
Βαλύρα - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.,
Θύελλα Μερόπης - Κοπανάκι
Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

2ος όμιλος
Σάββατο 7 Μαρτίου
Στενωσιά - ΠΑΟΚ
Γήπεδο Στενωσιάς, 3.30 μ.μ.
Κυριακή 8 Μαρτίου
Πανιώνιος - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Καλλιθέα - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Δόξα
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - Παναθηναϊκός
Γήπεδο Κάμπου, 3.30 μ.μ.
Θύελλα Χαρ. - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ