Σάββατο, 07 Μάρτιος 2015 09:26

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Η τελευταία αγωνιστική κρίνει πολλά στους δύο ομίλους

Γράφτηκε από τον

H τελευταία αγωνιστική της Β' τοπικής θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο, με το ενδιαφέρον να είναι έντονο και στους δύο ομίλους.


Στον 1ο όμιλο μάλιστα θα κριθεί και ο πρωταθλητής.
Η Αναγέννηση Παραλίας με τον Αστέρα Μικρομάνης προπορεύονται με 47 πόντους και ο Ατρόμητος Πλατύ τους ακολουθεί στη 2η θέση με έναν βαθμό λιγότερο. Σε περίπτωση που Αναγέννηση και Αστέρας τερματίσουν μαζί στην πρώτη θέση τότε θα χρειαστεί αγώνας μπαράζ για να βγει ο πρωταθλητής. ο Ατρόμητος ελπίζει σε δική του νίκη και στραβοπάτημα των άλλων δύο πρωτοπόρων ενώ ενδιαφέρεται φυσικά και για την 2η θέση.
Σε κάθε πιθανή ισοβαθμία μεταξύ δύο εκ των τριών πρωτοπόρων, θα χρειαστεί μπαράζ αφού σε όλες τις περιπτώσεις υπάρχουν τα ίδια αποτελέσματα στα μεταξύ των ομάδων παιχνίδια. Στην ακραία περίπτωση που έχουμε τριπλή ισοβαθμία, τότε Πλατύ και Μικρομάνη θα παίξουν μπαράζ για την 1η θέση ενώ η Αναγέννηση θα μείνει τρίτη.
Την τελευταία αγωνιστική έχουμε τα ματς Α.Ε. Αιθαίας - Αναγέννηση Π, Πράσινα Π. - Πλατύ και Μικρομάνη - Α.Ο. Πατίστα.
Ενδιαφέρον υπάρχει για την 2η θέση καθώς αν ο πρωταθλητής Μεσσηνίας (Κυπαρισσία ή Πάμισος) ανέβει στην Γ' εθνική, τότε οι δύο ομάδες που θα πάρουν την 2η θέση στους δύο ομίλους της Β' τοπικής θα παίξουν μπαράζ για να ανέβει ο ένας στην Α1 τοπική.
Στο 2ο όμιλο όμιλο έχει αναδειχθεί πρωταθλητής η Α.Ε. Αβίας, αλλά υπάρχει ενδιαφέρον για τη 2η θέση που οδηγεί σε μπαράζ ανόδου. Εκεί 4 ομάδες διεκδικούν το εισιτήριο με τον Πανιώνιο (39 β.) να έχει προβάδισμα ενώ ελπίδες έχει Ολυμπιακός Ανάληψης (38 β.) και μαθηματικές οι Θύελλα Χαρακοπιού (38 β.) και Α.Ε. Μάνης (36 β.).
Την τελευταία αγωνιστική έχουμε τα ματς Πανιώνιος - Α.Ε. Μάνης, Καλλιθέα - Ολυμπιακός Αν. και Θύελλα Χαρ. - Βλαχόπουλο.
Όσον αφορά τον υποβιβασμό, δεν υπάρχει ενδιαφέρον μια και αποχαιρετούν την κατηγορία η Βαλύρα στον πρώτο όμιλο και ο ΠΑΟΚ στον δεύτερο όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:


Β' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος
Σάββατο
Αναγέννηση Π. - Αιθαία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Λάμιας, Ι. Γιαννέτσος, Σταυρόπουλος
Πράσινα Π. - Πλατύ
Γήπεδο 'Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Καρβούνης, Παλλαδινός, Μιχαλόπουλος
Καλό Νερό - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Τσουλάκος, Μαγουλιανίτης, Παυλοπούλου
Μικρομάνη - Πατίστα
Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.
Πλακογιάννης, Γαλακούτης, Βοσνάκης
Κυριακή
Βαλύρα - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.,
Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Σωτηρόπουλος
Θύελλα Μερόπης - Κοπανάκι
Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.
Γκούμας, Ι. Γιαννέτσος, Καλογερόπουλος


2ος όμιλος
Σάββατο
Στενωσιά - ΠΑΟΚ
Γήπεδο Στενωσιάς, 3.30 μ.μ.
Γιαννακλής, Κυριόπουλος, Αναγνωστόπουλος
Κυριακή
Πανιώνιος - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Μανιατέας, Μαγουλαινίτης
Καλλιθέα - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.
Τσεκούρας, Αντωνόπουλος, Καύκας
Ακαδημία Πάμισος - Δόξα
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Παλλαδινός, Ζέρβα
Α.Ε. Αβίας - Παναθηναϊκός
Γήπεδο Κάμπου, 3.30 μ.μ.
Σκόρδος, Μιχαλόπουλος, Γαλακούτης
Θύελλα Χαρ. - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.
Καστανάς, Αγγελακάκης, Καμπούρης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ