Παρασκευή, 13 Μάρτιος 2015 19:34

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Δαναός και Δόξα πέτυχαν το 4 στα 4

Γράφτηκε από τον

Με την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε το προπαιδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που διοργανώνει η ΕΠΣΜ.

Ο Δαναός στον 3ο όμιλο νίκησε στο ντέρμπι την Αναγέννηση και πέτυχε την 4η νίκη του σε ισάριθμα ματς ενώ το 4 στα 4 έκανε και η Δόξα Καλαμάτας στον 4ο όμιλο
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της ης αγωνιστικής, καθώς και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)
Αρφαρά  - Νέος Άρις 2-1
Σπερχογεία  - Εθνικός Μελιγαλά 1-2
Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)
1. Εθνικός       13-4      9
2. Σπερχογεία 9-3       6
-. Αρφαρά       6-14       6
4. Νέος Αρις    2-4       0
-. Αμφεια         4-9       0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 15 Μαρτίου
Νέος Αρις - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Αριος, 11 π.μ.
Σπερχογεία - Παπαφλέσσας Αμφειας
Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 11 π.μ.
Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)
Χανδριναϊκός - Κυπαρισσία 2-2
Εράνη - Τέλλος Αγρας 2-1
Ρεπό: Μεθώνη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)
1. Εράνη          8-2       9
2. Τ. Αγρας     9-6       6
3. Κυπαρισσία            7-7       4
4. Μεθώνη      6-10       1
-. Χανδριναϊκός          5-10       2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 15 Μαρτίου
Τέλλος Αγρας - Κυπαρισσία
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.
Μεθώνη - Εράνη
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.
Ρεπό: Χανδριναϊκός

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)
Α.Ε. Μάνης - Καλαμάτα 0-3
Αναγέννηση Παραλίας - Δαναός 1-2
Πανθουριακός - Κεραυνός  4-0


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)
1. Α.Σ. Δαναός            24-2     12
2. Αναγέννηση            18-2       9
3. Α.Ε. Μάνης  3-12       6
4. Πανθουριακός        5-7       4
-. Καλαμάτα    6-10       4
-. Κεραυνός    0-21       0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 14 Μαρτίου
Κεραυνός - Καλαμάτα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Δαναός - Πανθουριακός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Κυριακή 15 Μαρτίου
Α.Ε. Μάνης - Αναγέννηση Παραλίας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.



4ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)

Δόξα Κ. - Πατίστα 5-0
Θησέας - Μεσσηνιακός 8-0
Απόλλωνας Καλαμάτας - Ομόνοια 1-4


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)
1. Δόξα            23-2     12
2. Θησέας        23-1     10
3. Ομόνοια      6-7       7
4. Α.Ο. Πατίστα7-10     3
5. Μεσσηνιακός          4-23     3
-. Απόλλων     2-22     0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 14 Μαρτίου
Ομόνοια - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Κυριακή 15 Μαρτίου
Πατίστα - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης" 12 μ.
Θησέας - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας" 12 μ.


5ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)
Πάμισος - Αίαντας 2-3
Ολυμπιακός Κ. - Ακρίτας Κορώνης 1-1
Πράσινα Πουλιά - Ηρακλής Καλαμάτας 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)

1. Πράσινα Π. 9-4       8
2. Ηρακλής Κ. 6-7       7
-. Αίας 7-6       7
4. Ολυμπιακός 7-6      5
5. Πάμισος      7-9      4
6. Κορώνη      3-8       1

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 14 Μαρτίου
Αίαντας - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.
Κυριακή 15 Μαρτίου
Ηρακλής Καλαμάτας - Πάμισος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 ο.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας"


  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ