Κυριακή, 19 Μάιος 2013 16:25

Πολύ κοντά στη Γ' εθνική ο εντυπωσιακός ο Μεσσηνιακός που συνέτριψε με 5-0 τον Τροιζηνιακό

Εντυπωσιακή νίκη για τον Μεσσηνιακό ο οποίος συνέτριψε με 5-0 τον Τροιζηνιακό και πλέον βρίσκεται πολύ κοντά στην άνοδο στην Γ' εθνική. Η Μεσσηνιακή ομάδα έχει πλέον 3 νίκες σε ισάριθμα ματς και είναι το πολύ μεγάλο φαβορί για την άνοδο, παρότι απομένουν τρεις ακόμη αγωνιστικές για να ολοκληρωθούν τα μπαράζ ανόδου. Ο Μεσσηνιακός έχει 9 βαθμούς και πλέον θα έχει και το πλεονέκτημα σε πιθανή ισοβαθμία με τον δεύτερο Τροιζηνιακό που έχει 6 βαθμούς. Στο άλλο ματς του ομίλου η Φαλαισία κέρδισε με το εντυπωσιακό 9-3 τον Ολυμπιακό Γυθείου. Ετσι η Φαλαισία έχει 3 βαθμούς ενώ χωρίς βαθμό παραμένει η ομάδα του Γυθείου.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

76' 5-0 ο Μεσσηνιακός με γκολ του Αθανασόπουλου!

74' Παραμένει το 4-0 διαδικαστικό χαρακτήρα έχουν τα τελευταία λεπτά.

53' 4-0 με φοβερό γκολ του Αργυρόπουλου με σουτ έξω από την περιοχή, θρίαμβος για το Μεσσηνιακό.

48' Ο Χελάς με πλασέ πέτυχε το 2-0 και στην επόμενη φάση ο Κωνσταντής με αυτογκόλ σημείωσε το 3-0.

48' δύο γκολ μέσα σε ένα λεπτό για τον Μεσσηνιακό και 3-0!

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' 1-0 τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

44' γκοοοοολ 1-0 0 Μεσσηνιακός. Σέντρα του Αντώνη Καλογερόπουλου και ο Μπεγέτης με σουτ στην κίνηση πέτυχε το 1-0 για τους πράσινους!

37' Κακό παιχνίδι χωρίς φάσεις, παραμένει το 0-0. Ο Τροιζηνιακός παίζει αμυντικά για να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα και ο Μεσσηνιακός δεν βρίσκει διαδρόμους για να πλησιάσει στο γκολ.

20' Παραμένει το 0-0 χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

1' Ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο.

Η σύνθεση του Μεσσηνιακού. Νιάρχος, Ι. Καλογερόπουλος, Δασκαλάκης, Κουρεντζής, Μπεγέτης, Κωνσταντόπουλος, Αργυρόπουλος, Αντ. Καλογερόπουλος, Αθανασόπουλος, Τσουλάκος, Χελάς.

Το πιο καθοριστικό ματς για την άνοδο στην Γ' εθνική δίνει σήμερα Κυριακή στις 5 μ.μ. ο Μεσσηνιακός. Οι πράσινοι θα υποδεχθούν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου τον Τροιζηνιακό, σε ένα ματς που θα κρίνει πάρα πολλά.

Και αυτό γιατί οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή του ομίλου έχοντας από δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Το nsports.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ του κρίσιμου αυτού αγώνα του Μεσσηνιακού.