Κυριακή, 05 Απρίλιος 2015 14:54

Η Καλαμάτα έχασε 1-0 στη Μανωλάδα από τη Δόξα

Η Καλαμάτα έχασε με 1-0 στην Μανωλάδα από την τοπική Δόξα, για την 25η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Νικολόπουλος στο 65'.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90' Τελικό 1-0

88' παραμένει το 1-0, στο 82' μπήκε ο Σαλαπάτας αντί του Τσάτσου.

71' Παραμένει το 1-0. Ο Δημητριάδης μπήκε στη θέση του Κουντάνη ενώ έχει βγει λόγω τραυματισμού ο Χριστοφιλέας και έχει μπει ο Λαζάρου.

65' 1-0. Η Δόξα άνοιξε το σκορ με σουτ του Νικολόπουλου από το ύψος της περιοχής.

62' Παραμένει το 0-0.

58' Ο πρώην παίκτης της Καλαμάτας και νυν της Δόξας Θύμιος Αργυρόπουλος εκτέλεσε φάουλ αλλά απόκρουσε ο Γκαρμιρης.

47΄Ο Ηλιόπουλος έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς, μετά από κάθετη πάσα του Βασιλόπουλου βγήκε τετατετ με τον Τσαπαλό αλλά πλάσαρε άουτ.

46' Ξεκίνησε το β ημίχρονο

45΄Ημίχρονο 0-0 στη Μανωλάδα.

41' Καλή ευκαιρία για τη Δόξα, σέντρα του Αγουρίδη, κεφαλιά του Γούρμου η μπάλα άουτ.

31' Παραμένει το 0-0 στη Μανωλάδα.

26' Κόρνερ του Τσάτσου, κεφαλιά του Χαρίτου, όμως ο Τσαπακός είχε καλή θέση και μπλόκαρε.

22' Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με 2-3 στημένες φάσεις όμως η πρώτη ουσιαστική φάση του αγώνα είναι το σουτ του Τσάτσου στο 22' που έστειλε τη μπαλα λίγο άουτ.

15' Παιχνίδι κέντρου χωρίς κάποια φάση στα πρώτα λεπτά.

12' Υπο βροχή το παιχνίδι ενώ στις εξέδρες βρίσκονται περίπου 200 φίλαθλοι.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στη Μανωλάδα. Οι δύο ομάδες δεν έχουν ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον και να διεκδικήσουν τη νίκη κυρίως για λόγους γοήτρου. Ντεμπούτο στα γκολπόστ της Καλαμάτας κάνει ο νεαρός Γκαρμίρης.

Στις 3 μ.μ. ξεκινά το ματς της Δόξας Νέας Μανωλάδας με την Καλαμάτα για την 25η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Οι 11άδες των ομάδων είναι οι εξής

ΔΟΞΑ Τσαπαλός, Αγουρίδης, Μπίζος, Αδαμόπουλος, Παπαδόπουλος, Μαυρόπουλος, Νικολόπουλος, Βατσής, Μελετίδης, Αργυρόπουλος, Γούρμος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Γκαρμίρης, Νιφορόπουλος, Μαρτίνος, Χριστοφιλέας, Ρούσσης, Χαρίτος, Ηλιόπουλος, Κουντάνης, Βασιλόπουλος, Τσάτσος, Καλαντζής.

Διαιτητής είναι ο Κακριδής και βοηθοί οι Σπηλιώτης, Πυργάκης (Κορινθίας). Παρατηρητής ο Μπόρτζαρης από την Αχαΐα.