Τετάρτη, 08 Απρίλιος 2015 15:29

Η ομάδα νέων της 3ης ζώνης έχασε στον μικρό τελικό, με 3 Μεσσήνιους στην 11αδα

Η κεντρική ζώνη νίκησε χθες τη νότια με σκορ 3-0 και τερμάτισε τρίτη στην κατηγορία των Νέων του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Το σκορ άνοιξε ο Φτούλης (16΄) και στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 87΄ με αυτογκόλ του Κρεμμύδα.
Στη νότια ζώνη (3η) ξεκίνησαν στην 11άδα τρεις Μεσσήνιοι παίκτες.
Οι Αγγελος Γιαννής και Λεωνίδας Αλεξανδρόπουλος του Αίαντα και ο Κυριάκος Κωνσταντόπουλος της Κυπαρισσίας
Να σημειωθεί ότι υπεύθυνος για τη συγκρότηση των ομάδων της 3ης ζώνης ήταν ο Μεσσήνιος Βασίλης Γεωργόπουλος.
2η ζώνη Νέων (κεντρική): Βουτσελάς, Βλάχος, Νικαλάου, Μαυρούτσικος, Κικίδης, Καψάλης, Αλμπάνης (73΄ Ανδρικόπουλος), Μανιάς, Φτούλης, Τσεκούρας (61΄ Μπαμιόγλου), Σαλαμούρας (84΄ Λουκάς)
Αναπληρωματικοί: Λουκάς, Ανδρικόπουλος, Κουτρουμάνης, Χιώτης, Μπαμιόγλου, Μερεντίτης, Τσιάτας
3η ζώνη Νέων (νότια): Κυρίτσης, Γιαννής, Χατζηκυριακού  (46΄ Χριστόπουλος), Σοφιανόπουλος, Χρονόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Κρεμμύδας, Ζευκίλης (27΄ Νικολακόπουλος), Θεοδωρόπουλος (68΄ Δρόσης), Αντωνόπουλος, Κωνσταντόπουλος
Αναπληρωματικοί: Νικολακόπουλος, Λαμπρόπουλος, Χριστόπουλος, Στεφής, Δρόσης, Καραβατάς, Αλεξίου
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Μάντζιος, με βοηθούς τους Θεόφιλο Μωυσιάδη και Θανάση Κόλλια, ενώ καθήκοντα 4ου εκτέλεσε ο Γιάννης Πάνος.
Οι τελικοί αγώνες του Πρωταθλήματος θα διεξαχθούν αύριο στο Στάδιο των Ζωσιμάδων (10:00 Παίδες, 12:00 Νέοι).